چشمان از حدقه درآمده صهیونیست‌ها!

جزئیات جدید از ضربه امنیتی به اسرائیل در آغاز طوفان الاقصی

پایگاه «ناخال عوز» در روز ۷ اکتبر به‌ مدت حدوداً ۷ ساعت به تصرف گروه‌های فلسطینی درآمد و ارتش اسرائیل اعلام کرد ۱۴ نفر از نیروهای گردان ۴۱۴ در این حمله کشته شدند اما حالا مشخص شده است که این تعداد لااقل ۲۴ نفر بودند.

به گزارش شهروند آنلاین، در حالی که ارتش اسرائیل، کشته شدن 14 نفر از نیروهای سپاه حفاظت از مرزها (یگان جمع‌آوری اطلاعات) در روز 7 اکتبر (اولین روز نبرد طوفان الاقصی) را تأیید کرده است، اطلاعات رسیده به خبرنگار تسنیم حاکی از این است که تعداد کشته‌ها بیش از آن چیزی بوده که اعلام شده و تعداد آنها لااقل 24 نفر است.

این نیروها که به‌واسطه نوع مأموریت‌شان به «چشمهای کشور» مشهور هستند، اولین یگانی بودند که هشدار خطر تحرکات گروههای فلسطینی را به ارتش اسرائیل داده بودند ولی با بی‌اعتنایی فرماندهان مواجه شدند.

نابودی این یگان جزو اولین اهداف حمله گروه‌های فلسطینی در روز 7 اکتبر بود و در این عملیات، اکثر آنها به جز چندنفر که زخمی شدند، کشته شده و یا به اسارت درآمدند.

بنا بر این گزارش، سپاه حفاظت از مرزها، تحت امر نیروی زمینی ارتش اسرائیل، دارای دو یگان اصلی «رزمی- پیاده» و «جمع‌آوری اطلاعات رزمی» است که در واحد جمع آوری اطلاعات، 5 گردان در 5 منطقه مرزی شامل لبنان، مصر، اردن، سوریه و نوار غزه وجود دارد.

این گردان‌ها شامل بخشی برای دیده‌بانی (عمدتاً با بکارگیری سربازان زن) و یک یگان رزمی و حفاظتی هستند که در آن عمدتاً نیروهای مرد حضور دارند.

آویو حجاج- یاعل لایبورشور- مایا ویالوبو- نوعام آبراموویچ- رونی اشل- شای اشرم- شیرئل مور- شیرت یم عامار- یم گلس- هادار میریام کوهن- نوعا پرایس- عدی لاندمن- شخف نیسانی- شیر ایلات (فرمانده)- شیرا شوخت

ارتش اسرائیل با احداث برجک‌های متعدد در سرتاسر نوار غزه و تجهیز آنها به انواع سامانه‌های سنجشی، جمع‌آوری سیگنال، حرارتی و دوربین‌های پیشرفته، اقدام به رصد این منطقه کرده و همه داده‌های جمع‌آوری شده در این برجک‌ها -که عموماً بدون بکارگیری انسان و تنها با تکیه بر تجهیزات است- با انتقال به یک پایگاه مرکزی در «ناخال عوز»، مورد پایش قرار می‌گیرند.

نیروهای حاضر در این یگان، پس از طی دوره آموزشی اولیه، می‌بایست دوره تکمیلی 3 هفته‌ای (02) را هم در پایگاه آموزشی سپاه حفاظت از مرزها که در 50 کیلومتری شمال «ایلات» قرار دارد، بگذرانند و پس از آن، یک دوره تخصصی دیگر نیز وجود دارد.

با طی این دوره و شرکت در آموزش‌های شبیه‌سازی شده و اخذ مهارت‌های متناسب با محل ماموریت، نیروهایی که این دوره را به پایان می‌رسانند، در یگان‌های مختلف بکارگیری می‌شوند.

این نیروها علاوه بر مرزها، در یگان‌های دیگر نظیر یگان‌های زرهی، مهندسی، پیاده و… نیز بکار گرفته می‌شوند.

اور میزراخی- دنیل شپربر- نتع بار عام- شمعون الروئی بن شتریت- امیر ایال- مکس ربینوف- عدی گرومان- شمعون لوگاسی

بنا بر این گزارش، پایگاه «ناخال عوز» (که علاوه بر یگان حفاظت از مرزها، یگان‌های مختلف دیگری هم در آن مستقر هستند) در فاصله‌ای کمتر از 6 کیلومتر در شرق غزه (در مقابل منطقه شجاعیه) قرار دارد که در حمله روز 7 اکتبر، یکی از اهداف اصلی نیروهای فلسطینی بود.

در اولین دقایق این حمله، گروه‌های فلسطینی با تسلیحات موشکی ضدزره به برجک‌ها و سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات این پایگاه حمله کردند و تصاویری از انهدام تجهیزات بر روی برجک‌ها بوسیله کوادکوپترها منتشر شد.

این پایگاه در روز 7 اکتبر به مدت حدوداً 7 ساعت به تصرف گروه‌های فلسطینی درآمد و ارتش اسرئیل اعلام کرد 14 نفر از نیروهای گردان 414 در این حمله کشته شدند اما حالا مشخص شده است که این تعداد، لااقل 24 نفر بوده و علاوه بر آن، 2 نفر زخمی و چند تن دیگر هم به اسارت گرفته شدند.

«اوری مگیدیش» از جمله نظامیان شاغل در این گردان بود که در اولین روزهای جنگ، ارتش اسرائیل مدعی آزادسازی او شد.

گفته می‌شود لااقل یکی دیگر از این اسرا نیز در جریان بمباران ارتش اسرائیل در نوار غزه کشته شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.