هدف‌گذاری راه‌اندازی 60 هزار خانه هلال

رئیس جمعیت هلال احمر: 9 هزار بانوی خودسرپرست دوره‌های مهارت‌آموزی دیده‌اند

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه سفر خود به استان آذربایجان شرقی، از مهارت‌آموزی 9 هزار بانوی خودسرپرست در طرح‌های اجتماعی هلال احمر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه‌های این جمعیت از زمان روی کارآمدن مدیریت جدید، گفت: یکی از محورهای فعالیت‌های این نهاد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، محور بین‌المللی است. بر این اساس هلال احمر کشورمان در سال گذشته، عالی‌ترین نشان صلیب سرخ را بین ۱۹۱ کشور جهان به دست آورد.

او با اشاره به تصویب راه‌اندازی شش کمیته پیشنهادی هلال احمر کشورمان در صلیب سرخ که سه مورد آن به ایران واگذار شده است، افزود: چند کرسی مدیریتی نیز در این راستا دریافت کردیم و بنا به گفته مسئولان صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر کشورمان در شرایط فعلی جزو پنج کشور برتر دنیاست.

کولیوند تاکید کرد: در حوزه کمک‌های بین‌المللی، نگاه خاصی به کشورها نداریم و تمامی‌کشورهای شیعه، سنی مذهب و غیرمسلمان برایمان یکی است و هرچه توان و نیاز باشد، به آنها کمک می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به خدمات هلال احمر در جریان حج و اربعین، گفت: امسال از نجف تا کربلا چهار بیمارستان، ۳۲ پایگاه سلامت، تعدادی پایگاه‌های امدادونجات و ۴۵۰۰ داوطلب را مستقر کرده بودیم.

او افزود: قبلا تعداد ۴۶۰ هزار داوطلب هلال احمر داشتیم که الان به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده، ۱۴۰ هزارنفر آنها نخبه هستند و بنا داریم تا با آموزش‌ها، این تعداد را ارتقا دهیم.

کولیوند ادامه داد: راه‌اندازی خانه‌های هلال را نیز در کشور شروع کردیم و اکنون حدود 7 هزار خانه هلال داریم، این تعداد  در برنامه‌ریزی‌های آتی به ۶۰ هزار خانه خواهد رسید.

این مقام عالی با اشاره به اجرای انواع طرح‌های اجتماعی هلال احمر در راستای مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد که تعداد حدود 9 هزار خانواده در این راستا آموزش دیده‌اند، گفت: تیم‌های سفیران هدایت و تیم باور متشکل از نخبگان خبری نیز از دیگر طرح‌های هلال احمر در کشور بوده که طرح باور در راستای تبیین و اطلاع‌رسانی، از جمله طرح‌های موفق در صلیب سرخ مطرح شده است.

او با اشاره به راه‌اندازی کانون طلاب در هلال احمر و آموزش به ۶۰ هزار طلاب، از تجهیز پایگاه‌های هلال احمر در سطح کشور خبر داد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.