رئیس جمهور:داعش مانند صهیونیست‌ها به‌دنبال کشتار بی‌گناهان است

رئیسی در دیدار رئیس مجلس ملی تاجیکستان، گفت: گروه تکفیری داعش، دست‌پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی و مانند صهیونیست‌ها در غزه، به‌دنبال کشتار زنان و کودکان بی‌گناه است.

به گزارش شهروند آنلاین، رئیسی، امروز دوشنبه در دیدار «رستم امامعلی» رئیس مجلس ملی تاجیکستان، روند گسترش روابط تهران ـ دوشنبه در ۲ سال اخیر را مطلوب توصیف کرد و با بیان اینکه توسعه همکاری‌های مجلس دو کشور، مهم و پشتوانه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی است، بر تقویت و ارتقای روابط فرهنگی نیز تأکید کرد.

رئیس جمهور، همچنین مبارزه با «تروریسم، جرایم سازمان‌یافته و موادمخدر» را از الزامات همکاری‌های ایران و تاجیکستان عنوان کرد و با اشاره به مسائل مشترک دو کشور به عنوان همسایگان افغانستان، بر ضرورت مقابله فعال همه کشور‌های منطقه با جریان‌های تروریستی از جمله داعش تأکید کرد و اظهار داشت: این گروه تکفیری، دست‌پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی و مانند صهیونیست‌ها در غزه، به‌دنبال کشتار زنان و کودکان بی‌گناه است.

رئیس مجلس ملی تاجیکستان نیز در این دیدار با اشاره به افزایش مداوم حجم تجارت ایران و تاجیکستان در ۲ سال اخیر، ناامنی در منطقه را نگرانی مشترک دو کشور و عامل مخاطره‌آمیز برای همکاری‌های تجاری عنوان کرد.

رستم امامعلی، همچنین با اعلام حمایت کشور خود از تشکیل دولت مستقل فلسطینی، جنایت صهیونیست‌ها در به شهادت رساندن بیش از ۲۲ هزار غیر نظامی فلسطینی در غزه را محکوم کرد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.