مخبر:فضای مجازی، نقش بسیاری در هدایت افکار عمومی دارد

معاون اول رئیس جمهور، گفت: فضای مجازی، امروز نقش و اهمیت بسیار زیادی در هدایت افکار عمومی دارد که لازم است مسئولان این بخش نسبت به برنامه‌ریزی برای تبیین واقعیت‌ها تلاش کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مخبر در این نشست که امروز دوشنبه برگزار شد، دهه فجر را لیله‌القدر جمهوری اسلامی خواند و با اشاره به اقتدار نظام در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: اگرچه امروز به لحاظ نظامی در سطح بالایی قرار داریم، اما عامل اصلی اقتدار ایران اسلامی، مردمی بودن نظام است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم که نتیجه جنگ زمانی تغییر کرد که مردم به صحنه آمدند و با ساده‌ترین سلاح‌ها به تقابل با دشمن بعثی پرداختند.

مخبر با تاکید بر اینکه دهه فجر انقلاب اسلامی نیز هر سال با محوریت مردم برگزار شده است، تصریح کرد: دهه فجر امسال به دلایل مختلف همچون اوضاع منطقه، انتخابات پیش رو و تلاش‌های نظام استکبار برای ایجاد شکاف میان مردم با نظام، از اهمیت دوچندان برخوردار است.

او افزود: نظام استکبار، همه ساله برنامه‌های جدیدی را برای آسیب رساندن به کشور و جدا کردن مردم از نظام در پیش می‌گیرد؛ از این رو باید همواره برای پاسخگویی به تهدیدات و برنامه‌های جدید دشمنان آماده باشیم.

مخبر بر اهمیت وظایف و ماموریت‌های صدا و سیما، رسانه‌ها و به‌خصوص مسئولان فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه تاکید کرد و گفت: فضای مجازی، امروز نقش و اهمیت بسیار زیادی در هدایت افکار عمومی دارد که لازم است مسئولان این بخش نسبت به برنامه‌ریزی برای تبیین واقعیت‌ها تلاش کنند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: جهاد تبیین، رویکرد امیدآفرینی و رویکرد خدمت باید سرلوحه کار مسئولان به‌ویژه در دهه فجر انقلاب اسلامی باشد، به نحوی که مردم بتوانند به‌طور مستقیم با مسئولان ارتباط پیدا و مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.

مخبر با تاکید بر اینکه باید دستاورد‌های نظام را به جامعه و نسل جوان معرفی کنیم، تصریح کرد: لازم است در دهه فجر انقلاب، کارنامه جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت‌های علمی، صنعتی و دستاورد‌های فناورانه جدید را برای جامعه و نسل‌های جدید تبیین کنیم.

او با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم دهه فجر و روز ۲۲ بهمن باید مردمی‌پایه و با محوریت آحاد جامعه برگزار شود، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست حداکثر تلاش خود را برای حمایت از گروه‌های مردمی به‌کار گیرند تا شاهد برگزاری باشکوه‌تر دهه فجر امسال و ناامید شدن دوباره دشمنان باشیم.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی نیز گزارشی از نشست‌های هماهنگی کمیته‌های مربوطه و رایزنی با دستگاه‌ها و نهاد‌های مربوطه برای برگزاری مناسب برنامه‌ها به‌خصوص جشن پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ارائه کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد دستاورد‌های بزرگ کشور در قالب نمایشگاه، در معرض دید مردم قرار گیرد.

در این نشست که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، دبیر شورای عالی فضای مجازی و سایر مسئولان مربوطه نیز حضور داشتند، پیشنهادها و دیدگاه‌های مختلف برای برگزاری باشکوه‌تر دهه فجر انقلاب اسلامی و اطلاع‌رسانی مناسب از دستاورد‌های نظام و دولت به بحث و تبادل نظر گذاشته شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.