دادگاهیِ منافقین در جلسه پنجم

پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 104 نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه 19 دی در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی برگزار شد.

در این جلسه دادگاه همسر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری، پسر شهید غلامرضا ثمرقندی، دختر شهید غلامعلی حاجی هاشم، خواهران شهید سید رسول موسوی ابربکوه، دختر شهید محمد فرشی مقدم، همسر شهید محمد ابراهیمی، جانباز محمد مهدی چیذری، پسر شهید علی صیاد شیرازی، همسر شهید محمدعلی آقارجبی و برادر شهید احمد شفیعی حضور داشتند.

ناگفته‌های فرزند یک شهید که وقتی سه ساله بود، پدرش توسط منافقین به شهادت رسید

در ابتدای دادگاه دختر یکی از شهدا که پدرش به دست منافقین به شهادت رسیده است، گفت: پدرم شغلش آزاد بود و مغازه آجیل‌فروشی داشتند و فقط به دلیل نصب عکس‌های امام خمینی (ره) و چند تن از سربازان نظام بود که پدرم را به قتل تهدید می‌کردند.

او گفت: بعد از پدرم سال‌ها ما را به قتل تهدید می‌کردند، واقعا کسی نمی‌تواند ترس ما را درک کند. نیمه شب درب منزل ما به صدا در می‌آمد و نامه‌ای پراز تهدید را داخل خانه می‌انداختند.

دختر این شهید افزود: هیچکس نمی‌تواند استرس یک دختر بچه کوچک را در راه مدرسه درک کند. هر چند قدمی که برمی‌داشتم از ترس برمی‌گشتم و پشت سرم را نگاه می‌کردم. حتی بعد از شهادت پدرم هر روز ما را تهدید می‌کردند در تماس تلفنی با منزل ما می‌گفتند خانه را به آتش می‌کشیم و یا حتی مغازه را مجدد آتش می‌زنیم. بچه‌ها را در راه مدرسه می‌دزدیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی، رئیس دادگاه، پس از عرض تسلیت به‌ مناسبت حادثه تروریستی کرمان و شهادت سردار سید رضی موسوی به دست رژیم صهیونیستی، آغاز پنجمین نشست جلسه نخست دادگاه رسیدگی به کیفرخواست واصله پرونده منافقین را اعلام کرد.

او در ادامه از نماینده دادستان خواست با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست بپردازد.

وزیری، نماینده دادستان پیش از آغاز قرائت کیفرخواست، حادثه تروریستی کرمان را تسلیت گفت.

قرائت کیفرخواست با اعلام اسامی دیگر متهمان از متهم ردیف سی و چهارم آغاز شد.

معرفی نامزد منافقین در انتخابات مجلس!

عذرا علوی طالقانی متهم ردیف 34 در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است، نامبرده در سال 1354 با گروهک منافقین آشنا شده و فعالیتش را شروع می‌کند.

او در فروردین ماه 1360، به بدنه تشکیلات، منتقل و سپس از طرف منافقین، کاندیدای مجلس شورای اسلامی می‌شود.

شایان ذکر است عذرا علوی، از مسئولین رده بالای منافقین بوده که بعد از عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان، معاونت عملیات شاخه‌ نظامی و مسئولیت عملیات در داخل کشور را عهده‌دار می‌شود.

گفتنی است در سال 1372، بعد از اینکه فهیمه اروانی به عنوان مسئول اول گروهک انتخاب می‌شود، عذرا علوی طالقانی به عنوان جانشین رئیس شاخه‌ نظامی منصوب می‌شود. هرچند که در مقطعی نیز مشارالیها، معاون آموزش تشکیلات بوده است.

خاطر نشان می‌شود مسئولیت‌های پیشین عذرا علوی، عمدتاً مرتبط با مسائل امنیتی گروهک بوده است.

شایان ذکر است در حال حاضر این فرد فوت کرده است.

2 شباهت گروهک تروریستی منافقین و داعش

نماینده دادستان در ادامه دادگاه گفت: دو گروه تروریستی منافقین و داعش شباهت‌های بسیاری با هم دارند.هر دو گروه تروریستی از عنصر ترور‌های کور برای گرفتن تلفات بیشتر از مردم استفاده می‌کنند؛ برای آنها فرق ندارد که در ترور کور چه کسی کشته می‌شود!

او افزود: هر دو گروهک از وسایل انفجاری با خصیصه مشترک است؛ داعش از جلیقه انفجاری کرده و برای گرفتن تلفات آن را پر از ساچمه می‌کند؛ منافقین هم علاوه بر استفاده از بمب و شلیک مستقیم از وسایلی، چون سه‌راهی نیز استفاده می‌کنند. در نشریه تروریستی مجاهد به اعضای گروهک توصیه شده از سه‌راهی استفاده کنند تا ترکش‌های آن تلفات بیشتری بگیرد.

تروریست‌پروری در منافقین/ مادرانی که داعشی تربیت می‌کنند!

جمیله ابریشمچی متهم ردیف 35 دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است.

نامبرده خواهرِ مهدی ابریشمچی بوده و به واسطه فعالیت برادرش، قبل از انقلاب سمپات گروهک منافقین می‌شود. متعاقباً مشارالیها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به همکاری خود با منافقین ادامه داده و در سال 1361 به همراه فرزندانش (مریم و علی اکبرزادگان) به منظور پیوستن به تشکیلات، از کشور متواری می‌شود. او پس از استقرار در پاریس نیز ضمن عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، به همکاری با بخش خارجی این گروهک تروریستی می‌پردازد.

گفتنی است نامبرده در حال حاضر، در پاریس مستقر بوده و به کشور آلبانی نیز تردد دارد.

سوابق عضویت دیگر اعضای خانواده متهم جمیله ابریشمچی در گروهک منافقین:

محمد اکبرزادگان (همسرِ متهم فوق الذکر): از اعضای منافقین بوده که در سال 1367، در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان شرکت داشته و کشته می‌شود.

علی اکبرزادگان (فرزند متهم): از اعضای نفاق مستقر در آلبانی بوده که در بخش اطلاعات و حفاظت از مسعود و مریم رجوی فعالیت دارد.

مریم اکبرزادگان (فرزند متهم): از اعضای نفاقِ مستقر در آلبانی بوده که سابقه عضویت در ستاد تبلیغات گروهک، شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان به عنوان معاون لشکر 32 و مسئول مراکز 6 و 21 منافقین را داشته و مدتی نیز به عنوان مسئول پرسنلی مقر‌های منافقین بوده است.

هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بر عهده چه کسی بود؟

متهم ردیف سی و ششم دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین محمود قجر غضدانلو است، او برادر مریم رجوی و همسر شهرزاد صدر حاج سید جوادی (مسئول دفتر مریم رجوی) است.

شایان ذکر است محمود قجر عضدانلو در سال 1352، به گروهک منافقین می‌پیوندد و با پیروزی انقلاب اسلامی، همکاری خود را با تشکیلات ادامه داده و نهایتاً در سال 1360، از کشور متواری می‌شود.

خاطر نشان می‌شود او در حال حاضر از عناصر کادر مرکزی نفاق و عضو شورای تروریستی به اصطلاح ملی مقاومت است.

گفتنی است محمود قجر عضدانلو در مشارکت و همکاری تنگاتنگ با مژگان پارسایی، یکی دیگر از عوامل اصلی و کلیدی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ امیر سپهبد علی صیاد شیرازی (به نام‌های کمال الدین حیدری چمنی با نام مستعار جلال موسوی و رضا نادری با نام مستعار عطاءاله) و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-468/6-2002 است.

نقش استخبارات عراق در ترور شهید صیاد

در ادامه دادگاه یکی از اعضای بریده منافقین گفت: در آذر سال 77 مسعود رجوی در قرارگاه بدیع زادگان مسعود رجوی فیلمی از شهید صیاد پخش کرده و گفت باید حساب این فرد را برسیم؛ این خواست صاحبخانه ( عراق) است.

او افزود: رجوی مسئولیت این ترور را به مژگان پارسایی سپرد؛ بعد از ترور شهید صیاد در قرارگاه اشرف جشنی به پا شده و مژگان پارسایی به تیم ترور هدیه داد! رجوی پس از ترور شهید صیاد شیرازی به حبوش گزارش کار تیم‌های راهگشا در ستاد داخله را به طاهر حبوش مسئول سرویس اطلاعات عراق داد.

در ادامه وزیری نماینده دادستان خطاب به دادگاه گفت: به هر نحو که صلاح می‌دانید جلسه غیرعلنی تشکیل دهید و اظهارات افراد جداشده از گروهک منافقین وصحبت‌های آنان را در مورد ترور شهید صیاد شیرازی را استماع کنید، زیرا این افراد بیم این را دارند که مورد تهدید گروهک تروریستی قرار گیرند.

تذکر قاضی به نماینده دادستان

در ادامه قاضی دهقانی در تذکری به نماینده دادستان گفت: برابر ماده 400 آیین دادرسی کیفری، انتشار اسناد پرونده با اجازه قاضی و مستشاران دادگاه است و منشی دادگاه می‌تواند، درخواست انتشار اسناد پرونده را از سوی نماینده دادستان ثبت کند تا دادگاه در مورد آن تصمیم‌گیری کند.

نشست‌های ایدئولوژیک منافقین در آلبانی را چه کسی برگزار می‌کند؟

متهم ردیف سی و هفتم این پرونده بدری پورطباخ است.

او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحت تأثیر افکار برادرش، جذب تشکیلات شده و در اواخر سال 1358، همکاری خویش با منافقین را در شهرستان اصفهان شروع می‌کند.

در سال 1361، نامبرده بعد از ازدواج تشکیلاتی با یکی از اعضای گروهک به نام مهدی قربان‌پور مقدم، به همراه او از کشور متواری و در کردستان عراق مستقر می‌شود. شایان ذکر است که بدری پورطباخ یکی از اعضای مرکزی تشکیلات منافقین و عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت بوده که بیشتر اوقات خود را در اروپا و آمریکا است و مدت زیادی نیز مسئول مقر گروهک در هلند بوده و از سال 1378 نیز در ستاد داخله‌ی منافقین، مشغول به فعالیت است.

فعالیت‌ها و مسئولیت‌های مختلف نامبرده در تشکیلات منافقین به شرح ذیل است:

عضو بخش محلات در سال 1358

عضویت در بخش پذیرش کردستان عراق در سال 1362

عضو هیات اجرایی در سال 1365 در برهه‌ عراق

شرکت در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان در سال 1367

مسئول تشکیلات منافقین در آلمان و سپس در آمریکا در سال 1368

عضو هیأت اجرایی و مسئول به اصطلاح سیاسی گروهک در اروپا بین سال‌های 1368 تا 1371

مسئول مقر باقرزاده و عضو شورای رهبری در سال 1372

مسئول تشکیلات منافقین در کشور هلند بین سال‌های 1376 تا 1378

معاون ستاد داخله و از نفرات توجیه‌کننده‌ی تیم‌های تروریستی اعزامی به داخل کشور در سال 1378

عضویت در ستاد مالی (تامین مالی تروریسم) گروهک در سال 1384

و مسئول راه‌اندازی شبکه‌ زنان در حوزه‌ اروپا و تأمین مالی مراسم‌ها در فرانسه

ضمناً نامبرده در حال حاضر در بخش به اصطلاح سیاسی ستاد فعال بوده و مسئول نشست‌های ایدئولوژیک نیروهای جدیدالورود به آلبانی است.

محمد جواد قدیری مدرسی متهم ردیف سی و هشتم

محمد جواد قدیری مدرسی متهم ردیف 38 در دادگاه رسیدگی به جرائم گروهک تروریستی منافقین است.

او همسر زهره عطریانفر و یک عنصر نفوذی در کمیته‌ انقلاب اسلامی بوده است. محمد جواد قدیری، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب گروهک می‌شود. گفتنی است نامبرده در سال 1360 در واحد اطلاعات منافقین فعالیت داشته و پس از آن، در خرداد ماه همان سال، به بخش تدارکات حفاظت، منتقل می‌شود.

از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از:

– معاون شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین

– مقطعی به عنوان مسئول به اصطلاح توپخانه شاخه نظامی تشکیلات

– هادی تیم‌های عملیاتی و تروریستی منافقین در کشور

و مسئول شاخه نظامی و صنایع مقر اشرف در سال 1384

خاطر نشان می‌شود مشارالیه در حال حاضر در آلبانی بوده و در بخش‌های به اصطلاح آموزشی، سیاسی و عربی فعالیت دارد.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-490/6-2002 است.

فرهاد الفت متهم ردیف 39 دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین است

نامبرده که همه از او، تحت عنوان منوچهر یاد می‌کنند، از مسئولین رده بالا و کادر‌های قدیمی منافقین است.

او در سال 1368، معاون مسئول شاخ نظامی در محور یک بوده که بعد از آن، مسئول محور و سپس رئیس ستاد محور می‌شود.

نامبرده بین سال‌های 1373-1374، وارد ستاد مرکزی شده و بعداً به ستاد پرسنلی و مدتی نیز به سیستم به اصطلاح حقوقی نفاق، منتقل می‌شود.

مشارالیه در سال‌های 1377 به بعد، مسئول کل زندان‌های نفاق در مقر اشرف و مربی آموزش‌های تشکیلاتی و ایدئولوژی گروهک شده در حال حاضر نیز در آلبانی و در قسمت عربیِ بخش به اصطلاح سیاسی تشکیلات، فعالیت می‌کند.

ضمناً برخی از اعضای خانواده او نیز دارای سابقه عضویت در گروهک تروریستی منافقین هستند. به عنوان مثال فرزاد الفت، پزشک و از افراد قابل اعتماد مسعود رجوی بوده است.

ضمناً در جریان پرونده ترور و خمپاره‌اندازی منافقین در صفاشهر استان فارس که رأی آن در سال 1389 صادر شده، نام فرهاد الفت نیز در ردیف محکومین قرار دارد.

سرنوشت تروریستی که پس از عملیات مرصاد خود را به تهران رساند!

متهم ردیف 40 رویا احمدی موسوی فرزند سید محمد نام دارد.

نامبرده پس از چند مرحله شرکت در کنکور، در سال 1364، به بهانه‌ی تحصیل، به صورت قانونی، از کشور خارج شده و به آلمان می‌رود و در آنجا با یکی از منافقین به نام موسی فیض مرزوقی (با نام مستعار جلال) ازدواج تشکیلاتی می‌کند. در ادامه او در سال 1367، در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان شرکت کرده و پس از شکست مفتحضانه نیرو‌های نفاق، متواری شده و خود را به کرمانشاه می‌رساند.

از آنجا نامبرده ضمن تماس با یکی از اعضای خانواده خود در تهران، درخواست کمک کرده و نهایتاً با کمک برخی از بستگان خود، مخفیانه به تهران می‌آید.

مشارالی‌ها مدت 20 روز را در تهران، در منزلی مخفی شده و در نهایت به صورت غیرقانونی از کشور متواری و دوباره به تشکیلات می‌پیوندد.

خبر این اقدام او در میان اعضای گروهک می‌پیچد، تا آنجا که مسعود رجوی در جایی می‌گوید «تنها کسی که توانست پس از عملیات فروغ، به تهران برود و بازگردد خواهر مجاهد ما، رویا بوده است» که این مساله، سبب شهرت دو چندان او در میان اعضا می‌شود.

شایان ذکر است رویا احمدی در دوره‌های مختلف، مسئولیت‌هایی در مقر اشرف و کلن آلمان، داشته است. به عنوان مثال، در سال 1377 مسئول مالی- اجتماعی منافقین در عراق بوده و مدتی را نیز به عنوان معاون زهرا رجبی در آلمان، خدمت می‌نماید. در حال حاضر نیز، او از اعضای شورای رهبری و از مسئولین دفتر نفاق در آلمان به شمار می‌رود.

همچنین همسر نامبرده به نام موسی فیض مرزوقی فرزند جعفر نیز بعد از خروج از کشور، به عراق اعزام و در شاخه‌ نظامی نفاق به عنوان افسر عملیاتی، در مقر اشرف سازماندهی و سپس مسئول مرکز می‌شود.

گفتنی است خواهرزاده‌ او به نام آتوسا عقیلی فرزند سهراب نیز مسئول تشکیلات منافقین در آلمان است.

ضمناً رویا احمدی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-124/1-2009 است.

چگونه دفتر خبرگزاری فرانسه در تهران پوشش منافقین شد؟

متهم ردیف 41 در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین بهزاد نصیری نام دارد.

نامبرده که در سال 1360 به استخدام وزارت ارشاد در آمده بود، برای گمراهی نیرو‌های انقلاب، در پوشش مترجم برای دفتر خبرگزاری فرانسه در تهران، در عمل به فعالیت و همکاری با گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد که به سرعت ماهیت فعالیت‌های اصلی او افشاء و در سال 1361 دستگیر و به 8 سال حبس، محکوم می‌شود، اما در ادامه در سال 1364، در مدت مرخصی از زندان، متواری شده و به صورت غیرقانونی به خارج از کشور عزیمت می‌کند.

ضمناً همسر او (به نام مریم خرمشاهی) نیز در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، کشته می‌شود.

همچنین نامبرده مسئول مرکز 13 شاخه نظامی منافقین در عراق بوده و در طراحی عملیات‌های خمپاره‌زنی به نام راه‌گشایی، شرکت فعال داشته است. در ضمن او سابقه‌ عضویت در کمیسیون به اصطلاح روابط خارجی را نیز دارد. از جمله اقدامات این کمیسیون، سازماندهی تظاهرات ساختگی در کشور‌های غربی، حمله به سفارتخانه‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران و همچنین جذب نیرو است.

گفتنی است بهزاد نظیری، از افراد فعال در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان نیز بوده و در حال حاضر نیز عضو کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم ملی مقاومت است.

مضافاً بهزاد نظیری در عملیات‌های تروریستی به اصطلاح راه گشایی که منجر به شهید و مصدوم شدن جمع زیادی از مردم و همچنین وارد آمدن خسارات مالی فراوان به اموال خصوصی و عمومی شده، نیز نقش طراح و هادی تیم تروریستی داشته است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز شماره A-474/6-2002 است.

امدادگر منافقین در دادگاه محاکمه شد

متهم ردیف 42 در دادگاه رسیدگی به پرونده گروهک تروریستی منافقین فرشته یگانه فرزند امان الله نام دارد.

او در اوایل انقلاب اسلامی جذب گروهک منافقین شده و از مسئولین تشکیلات اهواز می‌شود. متعاقباً نامبرده ضمن ازدواج تشکیلاتی با فردی به نام علیرضا پناهی‌ور، در اقدامات مسلحانه نفاق، شرکت کرده و با ورود گروهک به فاز نظامی، از ایران خارج می‌شود.

از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از:

عضویت در شورای مرکزی منافقین

مسئول ستاد داخله برای هدایت و اعزام تیم‌های تروریستی به داخل کشور مانند خمپاره‌زنی به شهرک نور در تاریخ 23/12/1378

شرکت مستقیم در عملیات‌های تروریستی- نظامی از خاک عراق علیه ایران با عنوان مسئول شاخه‌ی نظامی

مسئول کمیسیون به اصطلاح آموزش منافقین

و مسئول امداد و جنگ سیاسی

خاطر نشان می‌شود مشارالیها در حال حاضر نیز مسئول بخش جنگ سیاسی و امداد گروهک منافقین، است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-448/6-2002 است.

در ادامه نماینده دادستان اظهار کرد: اعضای مجاهدین خلق در دانمارک به ماشین دیپلمات ایرانی حمله کردند، در ماه آوریل سال 1995 میلادی مجاهدین خلق در ضرب و شتم افراد موافق دولت ایران دست داشته که اعضای آنها متهم شده و در دادگاه حضور نیافته و حکم بازداشت برای عده کثیری از اعضای مجاهدین خلق صادر شد.

او افزود: در ماه ژوئن 1998 اعضای مجاهدین خلق به وزارت امور خارجه آ مریکا و اداره امنیت دیپلماتیک مامورین خاص و به وزیر وقت امور خارجه ایران یعنی کمال خرازی در نیویورک حمله بردند که چهار نفر از اعضای مجاهدین خلق بازداشت شدند، اما آن‌ها متعاقبا در دادگاه فدرال حضور نیافته که احکام توقیف برای آن‌ها صادر شده است.

وزیری بیان کرد: در این گزارش در شبکه حامی به صورت واحد‌های سازمان یافته‌ای توسط کادر رهبری مجاهدین خلق به سوی آمریکا و خارج از این کشور از عراق و فرانسه فرستاده می‌شود. این شبکه مسئول تبلیغات، تظاهرات، تامین منابع مالی، نظارت و مرعوب ساختن طرفداران و کارگزاران دولت ایران بوده است. با توجه به سوابق گروهک تروریستی در گزارش آف بی‌ای آمده است که سازمان مجاهدین خلق، سازمان تروریستی بیگانه قلمداد شده اند که این عنوان به دلیل سابقه طولانی خشونت گروهک مجاهدین خلق و فعالیت‌های تروریستی آن‌ها در کشور‌های غربی در گذشته شامل گروگانگیری و حمله به هیئت و مقر دیپلماتیک و مقامات ایرانی بوده است.

در پایان قاضی ختم این جلسه دادگاه را اعلام کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.