سنجش سلامت

به کارگیری بیش از ٧ هزار مراقب در پایگاه‌های سلامت

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از به کارگیری بیش از ٧ هزار مراقب سلامت در پایگاه‌های سلامت خبر داد و گفت: درخواست به کارگیری پزشکان هم به سازمان برنامه بودجه ارسال شده است.

به گزارش شهروند آنلاین،محسن بارونی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت بهداشت به دنبال به روزرسانی زیرساخت‌های مورد نیاز جهت ارائه خدمات با کیفیت به مردم هستیم.

او افزود: در راستای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع که نیازمند زیرساخت‌های بسیاری برای اجرای نهایی است و به دنبال سیاست‌های وزارت بهداشت جهت تقویت نظام شبکه، پیگیر نیروی انسانی مورد نیاز و زیرساخت‌های الکترونیک هستیم تا این موارد به روزرسانی شوند و بتوانیم خدمات با کیفیت به عموم مردم ارائه دهیم.

بارونی بیان داشت: با تفاهم نامه‌ای که بین معاونت‌های توسعه مدیریت و منابع و بهداشت وزارت بهداشت منعقد شده است، ٥٦ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و ١٩٥ شهر تحت پوشش برنامه سلامت خانواده قرار گرفته که جمعیت این شهرها بالغ بر ٢٣ میلیون نفر است که بر این اساس هزار و ٦٧٠ باب پایگاه سلامت شهری در شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر تاسیس خواهد شد و با اجرای این تفاهم نامه امیدواریم بتوانیم شاخص دسترسی به خدمات بهداشتی را در شهرها تغییر دهیم.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: بعد از تاسیس پایگاه‌های سلامت، تعداد ٧ هزار ٥٧٣ نفر مراقب سلامت  به کارگیری خواهند شد.

بارونی با بیان اینکه قرارداد پزشک نیز در این طرح بسیار مهم است، گفت: درخواست بکار گیری پزشکان نیز به سازمان برنامه بودجه ارسال شده است که امیدواریم به زودی در سازمان‌های مربوطه اجرا شود ولی تا زمان تعیین تکلیف بکارگیری پزشک، این طرح را با پزشکان خود در قالب ١٢ هزار نفر یک پزشک یا ١٧ هزار نفر یک پزشک اجرا می‌کنیم؛ چرا که برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع مورد تاکید ویژه وزیر بهداشت است./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.