دیوان لاهه علیه دیوهای صهیونیست

آفریقای جنوبی پرونده کاملی از نسل‌کشی در غزه برای دیوان لاهه آماده کرده است

شبکه تلویزیونی المیادین امروز چهارشنبه از اقدام آفریقای جنوبی در آماده کردن پرونده کاملی از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه برای ارایه به دیوان دادگستری بین‌المللی (ICJ) در لاهه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، موسی عاصی خبرنگار اعزامی شبکه المیادین به دیوان لاهه امروز چهارشنبه گزارش داد که رژیم صهیونیستی عضو دیوان دادگستری بین‌المللی است و نمی‌تواند در حضور دراین دادگاه و یا پایبندی به آن تعلل کند.

او افزود که آفریقای جنوبی پرونده کاملی در خصوص مساله جنایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه آماده کرده است.

دیوان دادگستری بین‌المللی در ۱۱ و ۱۲ ژانویه (۲۱ و ۲۲ دی) شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی درباره نسل‌کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و درخواست برای تعلیق اضطراری عملیات نظامی این رژیم علیه این منطقه را بررسی می‌کند.

این دیوان هشتم دی ماه از شکایت آفریقای جنوبی به این مرجع قضایی بین‌المللی درباره نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه خبر داد.

دیوان دادگستری بین‌المللی در این باره اعلام کرد: مبنای شکایت آفریقای جنوبی بر این است که (رژیم) اسرائیل اقداماتی را با هدف پاکسازی نژادی در غزه انجام داده است.

هم آفریقای جنوبی و هم رژیم اسرائیل کنوانسیون نسل‌کشی مصوب سال ۱۹۴۸ را امضا کرده‌اند که به دیوان دادگستری بین‌المللی صلاحیت قانونی برای قضاوت درباره این پرونده را می‌دهد.

همه کشورهایی که کنوانسیون نسل‌کشی را امضا کرده‌اند، موظفند نه تنها مرتکب نسل‌کشی نشوند، بلکه از آن جلوگیری و محکوم کنند.

در مقابل، رژیم صهیونیستی این شکایت آفریقای جنوبی را بی‌اساس خوانده و قصد دارد که برای دفاع از خود نماینده‌ای را اعزام کند. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اخیرا فاش کردند که سران صهیونیست درباره اینکه چه کسی را اعزام کنند، اختلاف دارند.

همزمان درخواست‌هایی در سطح برخی کشورها برای پیوستن به این شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی مطرح شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در طول جنایات خود در نوار غزه بیش از ۲۳ هزار فلسطینی را شهید و بیش از ۵۸ هزار نفر دیگر را زخمی کرده است که ۷۰ درصد آنها را کودک و زن تشکیل می‌دهد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.