پایتختی قدس؛اولین حقوق مردم فلسطین

رئیس پارلمان کشورهای عربی: ساکتان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی شریک جرم هستند

رئیس پارلمان کشورهای عربی گفت: تمام کسانی که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند شریک جرم این رژیم هستند.

به گزارش شهروند آنلاین، عادل العسومی رئیس پارلمان کشورهای عربی امروز در اولین نشست کمیته فلسطین مجمع مجالس آسیایی(APA)، گفت: حدود ۳ ماه است که مردم غزه تحت بمباران شدید رژیم صهیونیستی هستند و در بدترین شرایط بهداشتی و انسانی قرار دارند.

او با بیان اینکه بسیاری در غزه زیر آوارها مدفون شده‌اند، افزود: تمام کسانی که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند شریک جرم این رژیم هستند.

او با اشاره به جلسه اتحادیه پارلمان کشورهای عربی برای بررسی کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از ادامه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی گفت: ما وتوی آمریکا و به دنبال آن تداوم جنگ در غزه را محکوم می‌کنیم.

رئیس پارلمان کشورهای عربی گفت که اتحادیه کشورهای عربی به موسسات بین‌المللی برای پایبندی به وظایف اخلاقی و حقوق بشری خود هشدار می‌دهد.

العسومی گفت: از دولت‌های خودمان می‌خواهیم به ناتوانی و عدم تحرک سازمان ملل اعتراض کرده و شکایتی به دادگاه بین‌المللی لاهه برای پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی بدهند.

او تاکید کرد که تمامی تلاش‌ها در جهت رفع چالش‌های مردم فلسطین به کار گرفته می‌شود.

رئیس پارلمان کشورهای عربی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی گفت: ایستادگی مردم فلسطین در مقابل کشتارها در غزه به عنوان نماد خواهد ماند. اولین حقوق مردم فلسطین تاسیس کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف است، این مردم از حق خود دفاع کرده و در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.