سقوط قیمت مسکن حتمی است

اتحادیه املاک تهران: خانه‌های احتکارشده را بفروشید!

به گفته رئیس اتحادیه املاک تهران با توجه به اتفاق اخیر در آمریکا و آرای بیشتر جو بایدن، تعداد فروشنده‌های خانه بیشتر شده؛ این در حالی است که در بازار خریدار نیست

شهروندآنلاین: رئیس اتحادیه املاک تهران از افزایش فروشندگان خانه خبر می‌دهد و می‌گوید: «چنانچه در آینده مذاکراتی رخ دهد، سقوط قیمت مسکن حتمی است، بنابراین کسانی که در گذشته خانه خریدند، به امید آنکه روزی گران‌تر بفروشند، حالا باید ضرر بدهند.»

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که انتخابات آمریکا بازارهای مختلف از جمله ارز، طلا، مسکن و خودرو را تحت‌تأثیر قرار داده است، به‌طوری‌که برخی خانه‌های خود را در معرض فروش گذاشته‌اند. یکی از کاربران توییتری در این‌باره نوشته است: «لوازم خانه قیمت‌هاش با سر پایین می‌یاد. از دیروز اکثر رهن کامل خانه در سایت دیوار به رهن و اجاره تبدیل شدن.»

با تحولات سیاسی اخیر در جهان و احتمال رسیدن بایدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا به نظر می‌رسد تحولاتی در بازار مسکن رخ داده است، به طوری که بسیاری از سودگران این بازار حالا فروشنده شده‌اند.

به گفته رئیس اتحادیه املاک تهران با توجه به اتفاق اخیر در آمریکا و آرای بیشتر جو بایدن، تعداد فروشنده‌های خانه بیشتر شده؛ این در حالی است که در بازار خریدار نیست. علت اینکه مردم در این شرایط خانه نمی‌خرند این است که پول دست آنها نیست و قدرت خریدشان هم کاهش یافته است.

مصطفی قلی‌خسروی در پاسخ به این پرسش که بهتر است مردم چه زمانی خانه بخرند؟ پاسخ داد: «مردم نسبت به شرایط آگاه هستند و می‌دانند چه زمانی خانه بخرند و بفروشند. توصیه ما به آنها این است که کسانی که در گذشته خانه خریدند، به هوای آنکه یک روز این خانه‌ها را با قیمت بالاتر بفروشند، حالا وقتش است که این خانه‌ها را زودتر به بازار عرضه کنند و بفروشند!»

او اظهار کرد: «اگر تحولات سیاسی و به دنبال آن مذاکره اتفاق بیفتد، آنهایی که خانه احتکار کردند، ضرر خواهند کرد و سقوط قیمت خانه حتمی است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.