مراقب این سنگ‌ها باشید!

هشدار تردد در مسیرهای کوهستانی استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال سقوط سنگ در محورهای کوهستانی استان هشدار داد و گفت: با توجه به بارش برف و باران به مسافران توصیه می‌شود از توقف کنار جاده‌ها خودداری کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، حامد یزدی مهر، عصر جمعه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی و وزش باد شدید از بعد از ظهر شنبه ۲۳ دی ماه تا پایان روز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه خبر داد و اظهار کرد: طبق این برآورد از فردا در نیمه شمالی و غربی استان به ویژه ارتفاعات شاهد بارش برف، باران و کولاک خواهیم بود.

او با بیان اینکه در مواقع بارش برف و باران و مه، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در ترددها در نواحی کوهستانی مورد انتظار است، افزود: در این زمینه با توجه به ابلاغ هشدار به همه دستگاه‌های امدادی و اجرایی عضو ستاد می‌خواهیم برای خدمات‌رسانی به مردم در آمادگی کامل باشند.

یزدی مهر با اشاره به لایروبی و پاکسازی دهانه پل‌ها، کانال‌ها و آب‌روها بر ضرورت محافظت از لوله‌های آب‌رسانی و تاسیسات آبی تاکید کرد و گفت: بارش برف و باران همواره از نعمت‌های الهی هستند و نباید با مسائل انسان ساخت به بروز بحران منجر شوند.

به گفته او، به همه عوامل توصیه می‌شود با خدمت‌رسانی به موقع و پیشگیری‌های صورت گرفته نسبت به کاهش اثرات سوء که شامل اختلال در ترافیک خودروها، بازماندن مسافرین در محورها و انسداد و یخبندان است با استفاده از تجهیزات مناسب برف‌روبی و بازگشایی محورها و رسیدگی به هنگام و اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی مردم در نحوه مواجهه با این پدیده‌ها اقدامات مناسب را صورت دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه به همه شهروندان و مسافران توصیه کرد در صورت عدم ضرورت در محورهای کوهستانی حاضر نشوند چرا که در زمان وقوع برف و باران احتمال سقوط سنگ در این مسیرها وجود دارد.

یزدی مهر همچنین بر ضرورت احتیاط در عبور از حاشیه رودها و عدم اسکان در این مناطق تاکید کرد و یادآور شد: کوهنوردان نیز از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

او با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه وزش باد از بعدازظهر یکشنبه ۲۴ تا روز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه در نواحی غربی و جنوبی استان در این خصوص نیز هشدار داد و اضافه کرد: ضروری است که شهروندان و ذینفعان نسبت به استحکام سازه‌های نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی و اجتناب از پرواز پاراگلایدرها و عدم پارک خودرو و توقف کنار درختان کهنسال توجه ویژه داشته باشند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.