احیای ۶ هزار واحد اقتصادی راکد در کشور

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: ابتدای فعالیت دولت سیزدهم واحد احیای مراکز تولیدی و اقتصادی در ریاست جمهوری راه‌اندازی شد و تاکنون بیش از ۶ هزار واحد راکد و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش شهروند آنلاین، سید محمد حسینی عصر جمعه در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانه کاشی و سرامیک در شهر کشکوییه رفسنجان اظهار داشت: دولت سیزدهم از شروع به کارش به مسائل مهم آب و اشتغالزایی پرداخته به طوری که در زمینه آب، پنج خط انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی یعنی کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد و فارس در حال اجراست تا مشکلات این حوزه کاهش یابد.

او افزود: اگرچه این آب برای مصارف صنعتی و کشاورزی تعریف شده اما با توجه به نامگذاری سال‌های اخیر و تاکید مقام معظم رهبری، لذا تولید کلیدواژه حل بسیاری از مشکلات است.

معاون امور مجلس رئیس جمهور بیان کرد: با تولید، درآمد خانوارها هم افزایش پیدا می‌کند و معیشت خانوارها بهبود می‌یابد لذا تاکنون بیش از ۶ هزار واحد تولیدی راکد و نیمه‌تعطیل در کارگروه‌های متعدد مورد بررسی مسائلی در زمینه نقدینگی، حقوقی، مدیریتی و بازار قرار گرفته و به چرخه تولید بازگشته است.

او با اشاره به اینکه دولت بر خصوصی‌سازی سالم و درست تاکید دارد تصریح کرد: متاسفانه در گذشته دیدیم که عده‌ای با رانت و استفاده از موقعیت؛ برخی کارخانه‌های بزرگ و مراکز عظیم را تعطیل کردند و تجهیزات را در راستای تغییر کاربری فروختند و سرمایه را در کارهای زودبازده به کار گرفتند.

حسینی خاطرنشان کرد: اما اکنون دولت بر خصوصی‌سازی سالم و درست تاکید دارد البته حمایت، نظارت و هدایت را هم دارد تا اشتغال و درآمدزایی محقق شود و معیشت خانواده‌ها بهبود یابد.

او گفت: پروژه‌های زیادی در راستای اشتغالزایی و درآمدزایی در حال تکمیل شدن است به طوری که ۴۸ پروژه پیشران‌ و عظیم با اعتبار ۱۷ میلیارد دلار در حوزه گاز، پتروشیمی و نفت در صنایع و معادن سرمایه‌گذاری شده و قطعا جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی مهم است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در اجرای پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و در مناطق آزاد در نقاط مختلف کشور بسته‌های سرمایه‌گذاری تعریف و این کار شروع شده که مردم می‌توانند در حوزه‌های خدماتی، صنعتی و معدنی، کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند که البته تاکنون ۱۵ درصد در این مسیر سرمایه‌گذاری کردند.

حسینی گفت: تاکید آیت‌الله رئیسی تسریع در این روند و رسیدن به نتایج مطلوب اشتغال و درآمد برای خانواده‌هاست ضمن اینکه در برنامه پنج ساله هفتم توسعه، تاکید شده که مدارس و دانشگاه‌ها نیروی ماهر تربیت کنند.

کارخانه تولید کاشی و سرامیک در مساحت ۱۲ هکتار و با اعتبار پیشنهادی ۱۵ هزار میلیارد ریال در کشکوییه و بازه زمانی ۲ سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و در فاز نخست ۵۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

کشکوییه در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.