حماقت آمریکایی – نسل‌کشی صهیونیستی

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات مقاومت در دریای سرخ

در نودونهمین روز «طوفان الاقصی»، آمریکا و انگلیس در دومین شب تجاوز به خاک یمن، پایگاه «الدیلمی» صنعاء را هدف حمله قرار دادند.

به گزارش شهروند آنلاین، در نود و نهمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد امروز بار دیگر به اهدافی در خاک یمن تجاوز کرده و پایگاه الدیلمی صنعاء را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر ، جنگنده‌های رژیم اسرائیل نیز بامداد امروز خانه‌‌ای را در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز غزه به طور کامل ویران کردند.

درگیری‌های شدید در مرکز نوار غزه

شبکه الجزیره از درگیری شدید بین مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست همزمان با بمباران پی درپی رژیم صهیونیستی در شرق دیرالبلح و اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه خبر دادند.

واکنش روسیه به سخنان جو بایدن در توجیه حملات آمریکا به یمن

در حالی‌که نماینده دائم روسیه در سازمان ملل حمله آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن را نقض فوری قطعنامه مصوبه در شورای امنیت خواند، سخنگوی وزارت امور خارجه از توجیهی که جو بایدن در منشور سازمان ملل برای حملات به یمن پیدا کرده، شگفت‌زده شده است.

انصارالله:پاسخ دردناکی به آمریکا و انگلیس می‌دهیم

«محمد البخیتی» عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس تاوان تجاوزاتی که اخیرا به یمن کردند را خواهند پرداخت گفت، ما بانک اهدافی مرتبط با تنش‌زایی و تجاوزات آمریکا داریم و پاسخی که به دشمن می‌دهیم بسیار دردناک خواهد بود.

پایگاه «الدیلمی» صنعاء هدف حمله بامدادی آمریکا بود

شبکه المسیره یمن گزارش داد که پایگاه الدیلمی واقع در شهر صنعاء، پایتخت یمن هدف حمله مشترک آمریکا و انگلیس قرار گرفته است.

اعتراف ارتش صهیونیست‌ها به معلول شدن 4 هزار نظامی

پایگاه خبری عبری واللا فاش کرد که ارتش رژیم صهیونیستی معلول شدن 4 هزار نظامی خود در جنگ غزه را تایید کرده و برآوردها نشان می‌دهد که مجموع نظامیانی که در این جنگ معلول شدند، به 30 هزار نفر می‌رسد.

حملات بامدادی نظامیان صهیونیست به جنوب غزه

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز شنبه حملات گسترده‌ای را به شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه انجام داد.

صهیونیست‌ها مناطقی را در مرکز و جنوب خان یونس به طرز جنون‌آمیزی بمباران کردند.

همزمان منابع فلسطینی از درگیری شدید مقاومت با اشغالگران اسرائیلی در این شهر خبر داده‌اند.

ناپدید شدن 2 تفنگدار دریایی آمریکا

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکای اعلام کرد که دیروز جمعه دو تن از نیروهای تفنگ‌دار دریایی آمریکا در نزدیکی سواحل سومالی ناپدید شده‌اند.

صنعاء هدف حمله بامدادی آمریکا بود

شبکه المسیره یمن به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که اطراف شهر صنعاء، پایتخت یمن هدف چند حمله قرار گرفته است.

حمله مجدد آمریکا به یمن

شبکه سی ان ان به نقل از مسئول آمریکایی گزارش داد که واشنگتن بامداد امروز شنبه حملات هوایی دیگری به اهدافی علیه تأسیسات رادای یمن انجام داده است.

به گفته مسئولان آمریکایی این حمله به نسبت حمله شب گذشته کوچکتر بوده و آمریکا به تنهایی از روی یکی از ناوهای خود این حمله را انجام داده است.

ابراهیم الدیلمی، سفیر دولت یمن در ایران در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی عراقی گفت:ما در یمن از حمله دیروز آمریکا و انگلیس غافل‌گیر نشدیم؛ زیرا نیروهای مسلح یمن از چند روز وارد درگیری با نیروهای آمریکایی و انگلیس در آب‌های دریای سرخ شده بودند و آمریکایی‌ها و انگلیس‌ها به شکل آشکاری خود را برای این حمله آماده می‌کردند.

این آمریکایی‌ها هستند که با شروع جنگ و ارتکاب حماقت امنیت کشتیرانی را به خطر می‌اندازند.

آمریکایی‌ها تمایل زیادی به تشدید و تصعید تنش دارند و دوست دارند دریای سرخ را نظامی کنند. مقابله با آمریکایی‌ها در منطقه را وظیفه خود می‌دانیم و کما اینکه در بیانیه های رسمی جمعه تأکید شد، این حمله بدون پاسخ نخواهد ماند.

یمنی‌ها در مقابله با صهیونیست‌‌ها تنها نیستند و محور مقاومت کاملا منسجم است و دشمن صهیونیست به دنبال تشدید با این محور است کما اینکه در عراق و یمن و لبنان دست به حمله زد.

جمهوری اسلامی ایران نیز با انفجارهای تروریستی کرمان هدف قرار گرفت که بازوی صهیونیست‌ها موسوم به داعش دست به این انفجارها زد که این گروه تروریستی طرح آمریکا [برای منطقه] است.

مردم بحرین موضع شریفی در قبال مساله فلسطین دارند، اما در بحرین شیخی هست که می‌خواهد برای خود شهرت و جایگاهی درست کند و شاید به دلیل هیکل درشت این شیخ بود که آمریکا خواست با آن ستر عورت کند.

قطع برق بیمارستانی در مرکز نوار غزه

مخالفت رژیم اسرائیل با ورود سوخت به نوار غزه منجر به اتمام سوخت برخی از بیمارستان‌های این منطقه شده و کار رسیدگی به بیماران را دشوار کرده است.

رسانه‌های فلسطینی از دقایقی پیش گزارش دادند که در اثر اتمام سوخت ژنراتورهای بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح، برق این بیمارستان قطع شده است.

آکسیوس: اظهارات وزرای اسرائیل، به تنش بین تل‌آویو و واشنگتن دامن زده است

وب‌سایت خبری-تحلیلی آکسیوس آمریکا به نقل از مسئولانی نوشت که اظهارات وزیران راست‌گرای افراطی در مورد غزه، باعث افزایش تیرگی و تنش بین رژیم اسرائیل و متحدان این رژیم به ویژه آمریکا شده است.

طی‌ ماه اخیر وزیران افراطی کابینه رژیم اسرائیل مانند ایتامار بن گِویر، وزیر امنیت عمومی و وزیر دارایی صهیونیست‌ها بارها از ضرورت کوچاندن اهالی غزه از نوار غزه شدند.

دولت مصر و اردن در ابتدای جنگ علیه غزه فاش کردند که رژیم اسرائیل قصد دارد فلسطینیان غزه را به این دو کشور عربی بکوچاند. مصر این نیت را بر خلاف امنیت ملی خود و امنیت ملی کشورهای عربی دانست.

اخیرا زمزمه شده است که رژیم اسرائیل تلاش دارد کشورهای آفریقایی مانند چاد و رواندا را برای اسکان فلسطینیان راضی کند.

مصر ادعای صهیونیست‌ها را رد کرد

رئیس سرویس اطلاعات دولتی مصر به صورت قاطعانه، اظهارات تیم حقوقی دفاعی رژیم اسرائیل در دادگاه بین‌المللی لاهه را دروغ و ادعا خواند و قاطعانه آنها را رد کرد.

رژیم اسرائیل که این روزها با شکایت آفریقای جنوبی از این رژیم به دلیل نسل‌کشی در غزه در دادگاه بین المللی حاضر شده است، در دفاع از خود، مصر را مسئول ممانعت از ورود مواد غذایی و کمک‌های انسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه رفح دانسته است.

صهیونیست‌ها منتظر ضدحمله یمن هستند

رسانه‌های رژیم اسرائیل گزارش می‌دهند که مقامات این رژیم تهدید‌های مقامات دولت یمن را جدی گرفته‌اند و خود را برای ضدحمله صنعاء آماده کرده‌اند.

دفاع حامی دیروز اشغال فلسطین از جنایت‌های امروز اشغالگران با چاشنی اتهام علیه ایران

گرانت شاپس، وزیر دفاع رژیم انگلیس بعد از حمله مشترک کشورش با آمریکا به یمن، از این حمله دفاع کرد و بدون اینکه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه را در نظر بگیرد، ایران را متهم به تنش‌زایی در منطقه کرد.

او در گفت‌وگو با روزنامه دیلی‌تلگراف تهران را عامل حملات ارتش یمن در دریای سرخ دانست و گفت که ایران باید از انصارالله این کشور بخواهد دست از این حملات بردارد؛ چرا که به گفته او، صبر دنیا در حال اتمام است!

وزیر جنگ انگلیس اقدام دیروز کشورش را دفاع از خود دانست و گفت که نباید به ایجاد اختلال در کشتیرانی بین‌المللی اجازه داد.

این ادعا در حالی مطرح است که مقامات دولتی و نظامی دولت نجات ملی یمن عملیات ‌های خود علیه کشتی‌های اسرائیلی را در واکنش به جنایت‌های رژیم تل‌اویو در غزه دانسته و توقف این حملات را در گرو توقف جنگ علیه غزه دانسته است.

انگلیس‌ها که در جریان جنگ جهانی اول با بیانیه بالفور، مجوز اشغال اراضی فلسطین و اعطای آن به صهیونیست‌ها را صادر کردند، امروز از کشتار فلسطینیان و مسلمانان در غزه حمایت می‌کنند و عملیات تلافی‌جویانه یمنی‌ها علیه کشتی‌های اسرائیلی را که مستقلا انجام می‌شود، حمله به کل دنیا می‌دانند!

مشاهده هدف مشکوک بر فراز منطقه دریای سرخ

رسانه‌های رژیم اسرائیل مدعی‌اند بعد از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده اهداف مشکوک بر روی دریای سرخ، جنگنده‌های این رژیم به این منطقه راهی شده‌اند و تلاش دارند این اهداف را شناسایی ‌کنند.

گفته می‌شود سایت‌های راداری موشک و پهپاد در مسیر حرکت به فلسطین اشغالی رصد کرده‌اند.

الجزایر: حملات یمنی‌ها بی‌ارتباط با حمله اسرائیل به غزه نیست

وزارت خارجه الجزائر حمله مشترک آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن طی دیروز را تشدید خطرناک تنش دانست که تلاش‌ها برای ایجاد راه حلی برای پایان دادن به درگیری در یمن را تضعیف می‌کند.

الجزایر همچنین با دفاع از عملیات تلافی‌جویانه ارتش یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی گفت که نمی‌توان حملات انصارالله و احساساتی را که حمله اسرائیل به غزه در جهان عرب و جهان اسلام ایجاد کرده، از هم جدا کرد.

زخمی شدن 2 تن از فرماندهان ارشد ارتش رژیم اسرائیل در غزه

رسانه‌های رژیم اسرائیل می‌گویند فرماندهان  گردان‌های 8226 و 363 ارتش این رژیم در درگیری‌های نوار غزه زخمی شده‌اند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.