شطرنجِ انصارالله در صفحه مقاومت

قواعد جدید یمن برای دریای سرخ

یک عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تأکید بر اینکه آمریکا و انگلیس تاوان تجاوزاتی را که اخیراً به یمن کردند، خواهند پرداخت گفت: ما بانک اهدافی مرتبط با تنش‌زایی و تجاوزات آمریکا داریم و پاسخی که به دشمن می‌دهیم بسیار دردناک خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی در واکنش به تجاوزات اخیر آمریکا و انگلیس علیه مواضعی در یمن اعلام کرد که آمریکا و انگلیس اشتباه بزرگی مرتکب شدند و تاوان آن را پس می‌دهند.

البخیتی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت: یمن با ملت‌های آمریکا و انگلیس جنگی ندارد، بلکه جنگ ما با باندهای صهیونیستیِ حاکم در واشنگتن و لندن است و موضعی که این دو کشور اتخاذ کرده‌اند اصلاً به‌ نفع آنها نیست. آمریکا و انگلیس در جنگ علیه یمن خطای بزرگی مرتکب شدند و باید در محاسبات خود بازنگری کنند و از تجارب گذشته عبرت بگیرند.

او تأکید کرد: به‌ موازات تجاوزات آمریکا، یمن بانک اهدافی مرتبط با تنش‌زایی آمریکایی‌ها دارد و پاسخ ما به این تجاوزات بسیار دردناک خواهد بود. نیروهای مسلح یمن تاکنون تنها کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده‌اند. امروز ناوهای آمریکایی و انگلیسی دیگر جرأت عبور از دریای سرخ را ندارند و ما قول می‌دهیم انتقام تجاوزاتی را که این دو کشور به یمن انجام دادند، بگیریم.

این مسئول انصارالله تصریح کرد: عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن در عمق فلسطین اشغالی و دریای سرخ خسارات زیادی به طرف آمریکایی و اسرائیلی وارد کرده است. امروز آمریکا و انگلیس مستقیماً به یمن تجاوز کرده‌اند (وارد جنگ با یمن شدند) و این لحظه‌ای است که ما بی‌صبرانه منتظرش بودیم.

محمد البخیتی ادامه داد: یمن توانست همه ادعاهای آمریکا را نابود کند و سؤال ما این است؛ آیا بهتر نبود آمریکا و انگلیس به ‌جای گسترش دامنه درگیری، رژیم صهیونیستی را برای توقف جنایات آن تحت فشار قرار دهند؟

او در ادامه گفت: یمن توانست قواعد درگیری جدیدی در دریای سرخ وضع کند که ثابت و دائمی خواهد بود و هیچکس نمی‌تواند آنها را تغییر دهد. ما به مردم فلسطین درود می‌فرستیم و از آنها تشکر می‌کنیم و می‌گوییم که “شما ملت یمن و کل امت اسلامی را متحد کردید و همه اتهامات باطل علیه ما را نابود نمودید”.

محمد البخیتی در پایان سخنان خود تأکید کرد، همه چیز در جهان بین یمنی که سعی در توقف تجاوزات و نسل‌کشی‌های دشمن علیه مردم فلسطین دارد و بین آمریکا و انگلیس که حامی عاملان این جنایات هستند، روشن شده است.

در نود و هشتمین روز عملیات «طوفان الاقصی» آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی بامداد دیروز به اهدافی در خاک یمن تجاوز کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه ادعا کرد: 60 هدف در 16 مراکز وابسته به ارتش یمن را هدف حمله هوایی قرار داده است و در این حمله بیش از 100 موشک هدفمند به‌کار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن، موشک‌هایی به‌سمت ناوها و کشتی‌های متجاوزان در دریای سرخ شلیک کرد.

دفتر سیاسی انصارالله با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این تجاوزات دشمن تأکید کرد که تجاوز آمریکا و انگلیس هرگز مانع ادامه حمایت یمن از ملت فلسطین نخواهد شد. این تجاوز هرگز بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند و کشورهای متجاوز باید مسئولیت تمام عواقب آن را به‌عهده بگیرند.

«مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن به آمریکا و انگلیس هشدار داد که بهای سنگینی برای تجاوزاتشان به یمن پرداخت خواهند کرد و این حقیقت را که «یمن گورستان متجاوزان است»، درک خواهند کرد.

المشاط گفت: همچنان به جلوگیری از تردد کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی به‌مقصد فلسطین اشغالی ادامه می‌دهیم. تنها راه‌حل، توقف تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در غزه است که با حمایت آمریکا ادامه دارد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.