روزهای پرمشغله راهداران

خدمات شبانه‌روزی ۶۴۰۰ راهدار در ۱۶ استان کشور به کاربران جاده‌ای

مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین‌آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری گفت که با آغاز فعالیت سامانه بارشی در کشور، ۶ هزار و ۴۰۰ راهدار با چهار هزار و ۷۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین در ۱۶ استان کشور به حالت آماده‌باش کامل درآمدند و به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای هستند.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، «غلامحسین بهرامی‌نیا» افزود: با شروع سامانه بارشی، ۶ هزار و ۴۰۰ راهدار در قالب ۴۰۰ گروه در محورهای مواصلاتی در ۳۸۰ پایگاه راهداری مستقر و به حالت آماده باش درآمدند و مشغول خدمت‌رسانی هستند.

او با بیان این که با ورود سامانه بارشی به کشور شاهد بارش باران و برف در ۱۶ استان کشور هستیم، ادامه‌داد: گشت‌های راهداری با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی کشور حضور دارند و به‌طور مداوم گشت‌زنی های لازم را انجام می‌دهند.

بهرامی‌نیا خاطرنشان‌کرد: در ۲ روز گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی در سطح کشور برف‌روبی شد.

به گفته او، بیش از ۲۰ هزار تن ماسه و نمک برای برف‌روبی جاده‌ها مصرف شده است و ۱۵۵ دستگاه خودرو گرفتار در برف و کولاک رهاسازی و حدود ۳۵ عملیات ریزش‌برداری در سطح محورها انجام شده است.

مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین‌آلات و مدیریت بحران سازمان افزود: تعدادی از محورهای روستایی بر اثر بارش سنگین برف مسدود شده است که پس از اتمام عملیات نگهداری زمستانی راه‌های شریانی با تلاش عوامل راهداری بازگشایی خواهند شد.

او اضافه‌کرد: ۱۲ هزار نیروی راهداری با ۹ هزار و ۸۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری سبک، سنگین و نیمه‌سنگین در یک‌هزار و ۵۳ پایگاه راهداری در طرح راهداری زمستانی امسال مشارکت دارند.

بهرامی‌نیا تاکید کرد: کاربران جاده‌ای در صورت سفر ضروری از طریق سامانه‌های ۱۴۱، از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند، تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و سرعت مطمئنه را رعایت کنند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.