عاقبت مزدوری و وطن‌فروشی در کپنهاگ!

تایید حکم زندان اعضای گروه جدایی‌طلب ضد ایرانی دردانمارک

حکم دادگاه برای اعضای یک گروه جدایی طلب ضد ایرانی در دانمارک تایید شد که مسئول کشتار مردم در پنج سال پیش در اهواز است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی صدای آمریکا، دادگاه تجدیدنظر دانمارک جمعه برای بررسی فرجام‌خواهی درباره رای صادر شده برای اعضای یک گروه جدایی‌طلب ایرانی تشکیل شد. در نهایت، دادگاه تجدیدنظر، حکم صادرشده برای سه عضو یک گروه جدایی‌طلب ایرانی را تایید کرد که به ترویج تروریسم در ایران و جمع‌آوری اطلاعات برای یک دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی مجرم شناخته شده بودند.

این سه نفر در سال ۲۰۲۲ در دادگاه بدوی مجرم شناخته و به ترتیب به شش، هفت و هشت سال زندان محکوم شده بودند. دادگاه عالی شرق در کپنهاگ اعلام کرد که آنها برای همیشه از دانمارک اخراج خواهند شد.

دادگاه تجدید نظر اسامی این افراد را اعلام نکرد. آنها دوران محکومیت خود را در زندان‌های دانمارک سپری خواهند کرد، اما مشخص نیست چه زمانی اخراج خواهند شد.

این سه نفر در فوریه ۲۰۲۰ در شهر رینگستد Ringsted در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی کپنهاگ پایتخت دانمارک دستگیر شدند و متعاقبا به دلیل نقش خود در حمله مرگبار به رژه نظامی در شهر اهواز در جنوب غربی ایران در سپتامبر ۲۰۱۸، به ترویج وحشت و ترور محکوم شدند.

دادگاه کپنهاگ سه‌شنبه متوجه شد که این افراد متعلق به گروه موسوم به جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز” هستند و اطلاعات افراد و سازمان‌ها را در دانمارک و خارج از کشور و همچنین اطلاعات مربوط به امور نظامی ایران را جمع‌آوری می‌کردند و به دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان سعودی می‌رساندند.

دادگاه اعلام کرد تابعیت یکی از این سه نفر که تابعیت دانمارکی داشت، لغو خواهد شد.

دادگاه بدوی روسکیلد، این سه نفر را به تأمین مالی و تلاش برای تأمین مالی تروریسم با به دست آوردن ۱۵ میلیون کرون (۲.۲ میلیون دلار) و تلاش برای به دست آوردن حداقل ۱۵ میلیون کرون دیگر از عربستان سعودی و انتقال این پول به گروه جدایی‌طلب خودشان محکوم کرد.

ایران این گروه تجزیه‌طلب را به حمله در اهواز متهم کرده است که به علت آن، دست کم ۲۵ نفر کشته شدند. اما مسئولان این گروه، این حمله را محکوم و اعلام کردند در این حمله دخالتی نداشته‌اند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.