ماجرای دوتابعیتی‌ها به کشتی رسید!

کشتی‌گیر ایرانی به عضویت تیم ملی کانادا درآمد

کشتی‌گیر ایرانی که سال گذشته نفر اول چرخه وزن ۶۵کیلوگرم کشتی آزاد شد، به عضویت تیم ملی کانادا درآمد.

به گزارش شهروند آنلاین، پیمان بیابانی سال گذشته در وزن 65 کیلوگرم در حالی که رحمان عموزاد به‌ دلیل دریافت مدال طلای قهرمانی جهان از شرکت در مسابقات کشوری معاف شده بود، عنوان قهرمانی را به دست آورد و قرار بود نماینده این وزن ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که 24 فروردین ماه در قزاقستان برگزار می‎‌شد، باشد اما به ‌دلیل آسیب‌دیدگی دنده جای خود را به رحمان عموزاد داد.

عموزاد هم در پی این تغییر، تنها طلایی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا بود که همان وقت نیز ملی‌پوش ‌شدنش در مسابقات جهانی 2023 نیز قطعی شد.

پیمان بیابانی از این پس برای تیم ملی کانادا کشتی خواهد گرفت و اولین میدانی که این کشتی‌گیر تهرانی همراه با این تیم پشت‌سر خواهد گذاشت، گرندپری هنری دوگلان است که 19 تا 21 ژانویه 2024 (29 دی تا اول بهمن) در شهر نیس فرانسه برگزار می‌شود.

این کشتی‌گیر که دوتابعیتی شده است، در وزن 65 کیلوگرم برای تیم کانادا کشتی خواهد گرفت. بیابانی طبق قوانین مهاجرتی کانادا، هنوز مجوز همراهی این تیم در بازی‌های المپیک را دریافت نکرده است اما اگر مسابقات اوزان غیرالمپیکی برگزار شود، پیمان بیابانی هم می‌تواند برای این تیم کشتی بگیرد.

بیابانی 27ساله در ماه مارس (اسفند و فروردین) در مسابقات انتخابی تیم ملی کانادا روی تشک خواهد رفت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.