کارِ جهادی در هلال احمر

همکاری با دانش بنیان‌ها برای ساخت ارتز و پروتز

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از همکاری این جمعیت با مجموعه‌های دانش بنیان در راستای ساخت ارتز و پروتز خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیمان نامدار معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال درگفت‌وگو با رادیو سلامت، گفت: با هدایت رئیس جهادی جمعیت هلال احمر در دولت سیزدهم تمام توان حوزه بهداشت و درمان مبتنی بر افرایش کیفیت و کمیت خدمات به مردم قرار گرفت که خوشبختانه در این هدف به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کردیم.

او با اشاره به فعالیت‌های مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر ۲۰۴ مرکز توانبخشی در کشور فعال است که سالیانه حدود ۵۰۰ هزار خدمت به مردم ارائه می‌ دهند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و هدایت و راهبری رئیس جمعیت هلال احمر در دولت سیزدهم ۱۵ واحد توانبخشی در کشور راه‌اندازی و در مدار خدمت‌رسانی قرار گرفته است.

دکتر نامدار با اشاره به تولید ۷۰ درصد  ارتز و پروتز در داخل کشور افرود: پیشتر اقلام اولیه ارتز و پروتزها از کشورهای اروپایی تامین که بر اثر اعمال تحریم‌ها، این مهم با مشکل روبه‌رو شد.

او ادامه داد: بنابراین تمام توان خود را به کار گرفتیم تا با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانیم قطعات ارتز و پروتز را در داخل تولید کنیم. هم‌اکنون در همین رابطه با ۱۱ شرکت دانش‌بنیان در حال همکاری هستیم و بیشتر ارتز و پروتزها را در داخل و با کمک نخبگان داخلی تولید می‌کنیم.

او در مورد کیفیت این اقلام افزود: با هدف استانداردسازی تولید این اقلام، مرکز استانداردسازی با حضور نخبگان کشور در جمعیت هلال احمر تشکیل شده است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اشتیاق کشورهای مختلف برای دریافت دانش ارتز و پروتزهای تولید هلال احمر خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه و دولت‌های آفریقایی مشتری دریافت ارتز و پروتزهای تولید جمعیت هلال‌احمر هستند و همکاری در این زمینه نیز آغاز شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.