تغییر چهره کرونا برای حمله جدید!

هشدار چین در مورد امکان شیوع دوباره کووید-۱۹ با یک سویه جدید

مقامات بهداشتی چین‌ در مورد امکان شیوع دوباره کووید-۱۹ در ماه ژانویه امسال هشدار دادند و اصلی‌ترین عامل آن را سویه «جی ان ۱» عنوان کردند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه سی جی تی ان، کمیته سلامت چین اعلام کرد: با وجود رقم پایین میزان تست‌های مثبت که زیر یک درصد گزارش شده، اما تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

وانگ دایان رئیس مرکز ملی آنفلونزای چین در این رابطه، اظهار داشت: کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که در طول فصول زمستان و بهار امسال انواع مختلف بیماری‌های تنفسی شیوع پیدا خواهد کرد و در این میان ویروس‌های آنفلوآنزا اصلی‌ترین عامل این بیماری‌ها خواهند بود.

او دلیل افزایش تعداد مبتلایان به «جی ان ۱ »را به موارد متعددی از جمله موارد وارداتی، کاهش ابتلا به آنفلوآنزا و کاهش ایمنی جمعی نسبت داد.

طبق برآورد مسئولان مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا عامل ابتلای حدود ۶۲ درصد از مبتلایان به کووید در این کشور سویه «جی ان ۱ »است و در اروپا نیز این سویه بر دیگر سویه‌های کووید غالب است.

وانگ گویی چیانگ رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان اول پکن با اشاره به اینکه میزان مبتلایان به کووید نسبتا پایینتر است، ولی بیمارستان‌های چین خود را آماده هر گونه شیوع احتمالی کرده‌اند، خاطرنشان کرد که این آمادگی‌ها را شامل افزایش برنامه‌های آموزشی، استفاده بهینه‌تر از نیروی انسانی و بهره‌گیری از فناوری برای ساده‌سازی فرآیندها عنوان کرد.

وانگ توصیه کرد: گروه‌های در معرض خطر مانند زنان باردار، کودکان و سالمندان بهتر است تزریق واکسن سالیانه آنفلوآنزا را انجام دهند و به عادات مربوط به سلامتی خود بیشتر توجه کنند.»

او تأکید کرد که ابتلا به یک بیماری تنفسی باعث نخواهد شد که در کوتاه مدت نسبت به دیگر بیماری‌های تنفسی در بدن ایمنی ایجاد شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.