راه‌اندازی خط تولید “ناوشکن، ناو موشک‌انداز و زیردریایی” در ارتش

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بومی‌سازی تجهیزات دفاعی در نیروهای مسلح گفت: امروز خط تولید ناوشکن، ناو موشک‌انداز، زیردریایی سبک، متوسط و سنگین در نیروی دریایی ارتش راه‌اندازی شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در مرا‌سم رونمایی از نخستین سامانه شبیه‌ساز بالگرد AB-212 ‌با اشاره به ‌نقش تأثیرگذار پایگاه دریایی بوشهر در 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: بوشهر قلب تپنده دفاع مقدس با مشارکت نیروی دریایی ارتش، سپاه، پایگاه هوایی، پدافند و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی است.

معاون هماهنگ‌کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران پایگاه‌های دریایی ارتش و سپاه، هوایی، انتظامی، پدافند و سپاه پاسداران استان بوشهر را از افتخارات نیروهای مسلح دانست و افزود: در طول جنگ تحمیلی جزیره خارگ محل صدور نفت ایران 2800 بار از سوی دشمن بعثی بمباران شد و در واقع به ‌صورت متوسط خارگ هر روز مورد هدف هوایی دشمن قرار داشت ولی با رشادت نیروهای مسلح و وزارت نفت حتی یک روز صادرات نفت قطع نشد.

او با اشاره به اسکورت بیش از 10 هزار کشتی تجاری در 8 سال دفاع مقدس توسط نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: اکنون نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به جایگاهی دست یافته است که جهان را از طریق اقیانوس‌ها با اقتدار دور می‌زند.

دریادار سیاری با اشاره به اسکورت 5 هزار شناور و کشتی تجاری توسط نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن، باب‌المندب و دریای سرخ گفت: دیپلماسی دفاعی دریایی ایران با دنیا بیانگر اقتدار فزاینده ایران اسلامی است.

معاون هماهنگ‌کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به بومی‌سازی تجهیزات دفاعی در نیروهای مسلح گفت: امروز خط تولید ناوشکن، ناو موشک‌انداز، زیردریایی سبک، متوسط و سنگین در نیروی دریایی ارتش راه‌اندازی شده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.