کانبرا در مختصات اشتباه!

کنعانی: استرالیا با اقدامات ثبات زدای آمریکا در منطقه همراهی می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر نخست‌وزیر استرالیا در خصوص کشورمان گفت: کانبرا مجددا در مسیر اشتباهی گام برداشته و با اقدامات ثبات‌زدای ایالات متحده در منطقه همراهی می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص اظهارات اخیر نخست‌وزیر استرالیا در خصوص کشورمان، اینگونه اتهام‌زنی‌ها به جمهوری اسلامی ایران را  ناعادلانه و بی اساس دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: دولت استرالیا بخوبی از نقش و جایگاه مهم ایران در برقراری صلح و ثبات در افغانستان، مبارزه مؤثر با پدیده شوم و خطرناک تروریسم داعش و گروه‌های افراطی در منطقه و تامین امنیت انرژی در یکی از مهمترین آبراه‌های  بین‌المللی جهان آگاه است.

کنعانی اضافه کرد: متأسفانه با وارونه دیدن واقعیت‌های منطقه و با حمایت‌های یک جانبه و عدم جدیت در توقف کشتار مردم بی‌گناه غزه از سوی رژیم صهیونسیتی و همچنین پشتیبانی از اقدامات خودسرانه آمریکا و انگلیس در حمله نظامی به یمن و نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، کانبرا مجددا بعد از تجربه تلخ همراهی با ائتلاف آمریکایی در عراق و افغانستان، در مسیر اشتباهی گام برداشته و با اقدامات ثبات‌زدای ایالات متحده در منطقه همراهی می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جا دارد از افکار عمومی بیدار و عدالتخواه استرالیا که با حمایت از ملت مظلوم فلسطین خواهان توقف حملات سبعانه رژیم صهیونیستی علیه زیرساخت‌های مدنی و زنان و کودکان فلسطینی شده‌اند، قدردانی نماییم و از دولتمردان استرالیایی هم می‌خواهیم که بعد مسافت جغرافیایی، مانع دوراندیشی سیاسی آنها در درک حقایق سیاسی و امنیتی منطقه  نگردد.

آنتونی آلبانیزی نخست‌وزیر استرالیا، روز قبل از حمله به یمن در تاریخ 21 دی 1402 در مصاحبه با خبرنگاران در ملبورن مدعی شد: «ایران باید دست از مداخله بردارد و این کشور نقش بسیار مخربی در منطقه ایفا می‌کند.»/تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.