نسل‌کشی در خان‌یونس

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات مقاومت در غزه

حملات توپخانه‌ای به اطراف بیمارستان خان‌یونس، بمباران این شهر و شهادت ده‌ها تن از غیرنظامیان و یورش به کرانه باختری از مهمترین تحولات بامدادی صدوسومین روز از حمله به نوار غزه است.

به گزارش شهروند آنلاین، جنگنده‌ها و هواپیماهای رژیم اسرائیل از ساعات اولیه بامداد امروز چهارشنبه حملات بی‌امانی را به مناطق مختلفی در نوار غزه انجام دادند که بیشترین این حملات مربوط به شهر خان‌یونس است.

ارتش رژیم اسرائیل طی چند ساعت 10 بار مناطق مختلف این شهر را هدف بمباران قرار داد که بر اثر آن نزدیک به 30 نفر شهید شدند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. در محله النمساوی تنها هفت نفر از یک خانواده‌ای به شهادت رسیدند.

ادامه یورش نظامیان صهیونیست به طولکرم

منابع فلسطینی از ادامه یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به طولکرم  و اردوگاه آن در کرانه باختری اشغالی و شنیده شدن صدای انفجار جدید خبر دادند.

کشته شدن دو نظامی دیگر صهیونیست در نبرد غزه

ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یک افسر و یک نظامی دیگر این رژیم در درگیری‌های شب گذشته غزه اذعان کرد.

بر اساس گزارش رسمی با کشته شدن این دو نظامی، شمار کشته‌های ارتش متجاوز صهیونیست‌‌ها از آغاز طوفان الاقصی تاکنون به 525 نفر افزایش یافت.

حمله موشکی به مراکز نظامی رژیم اسرائیل در مزارع اشغالی شبعا

منابع خبری از شلیک موشک از جنوب لبنان به سمت مراکز نظامی اسرائیل در مزارع اشغالی شبعا خبر دادند.

از جزئیات بیشتر این حمله موشکی گزارشی منتشر نشده است.

بمباران خان‌یونس بیش از 10 بار

رسانه‌های فلسطین گزارش دادند که رژیم اسرائیل تا این لحظه 10 بار مناطق مختلف خان‌یونس را بمباران کرده است که بی‌سابقه است.

شهادت 7 نفر در بمباران خان‌یونس

منابع بیمارستانی در غزه از شهادت هفت نفر در بمباران محله النمساوی در شهر خان‌یونس خبر می‌دهند، این شهدا علاوه بر 19 شهید اخیر در این شهر است.

تداوم بمباران خان‌یونس

شبکه الجزیره قطر به نقل از منابع خود گزارش داد که هواپیماهای رژیم اسرائیل مجدداً چند منطقه شهر خان‌یونس را هدف قرار دادند.

درگیری‌های شدید بین مقاومت غزه و نظامیان صهیونیست در خان‌یونس

همزمان با اعلام خبر بمباران مستمر شهر خان‌یونس تصاویر منتشرشده از این شهر حکایت از درگیری شدید بین نیروهای مقاومت و نظامیان رژیم اسرائیل دارد.

تکرار سناریوی حمله به بیمارستان‌های غزه این بار در خان‌یونس

ارتش رژیم اسرائیل از ساعتی پیش شروع به حمله توپخانه‌ای به اطراف بیمارستان و مجتمع بیمارستانی ناصر در خان‌یونس واقع در جنوب غزه کرده است.

این رژیم پیشتر با این اقدام کادر درمان و خدماتی و همچنین هزاران بی‌پناه را که به بیمارستان‌های غزه پناه آورده بودند، آواره کرده است.

چرایی عدم‌پیوستن فرانسه به ائتلاف ضدیمنی آمریکا و انگلیس

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت که علت عدم ملحق شدن پاریس به ائتلاف آمریکا و انگلیس علیه یمن، اجتناب از تشدید تنش بوده است.

او با این حال، از حملات رژیم اسرائیل به غزه حمایت کرد و گفت که تداوم «عملیات نظامی غیردقیق اسرائیل» در غزه خطری برای امنیت این رژیم در طولانی‌مدت است.

بمباران شمال و مرکز غزه

هواپیماهای صهیونیستی مناطقی را در شمال نوار غزه و مرکز این منطقه بمباران کردند.

یورش به مناطق مختلف کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه بار دیگر به شهرهای نابلس، قلقیلیه یورش برده در برخی مناطق دست به تخریب اموال و زیرساخت‌های عمومی زدند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.