سایه سنگین حماس

رأی الیوم:شوک بزرگ موشکی به صهیونیست‌ها وارد شد

حملات شدید موشکی از غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین آن هم صد روز پس از حمله تل آویو، به شدت محافل صهیونیست را به شوک فرو برده و آنها را سردرگم کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از رای الیوم، حملات شدید موشکی از شمال غزه، به شدت مقامات صهیونیست را شوکه کرده و انتقاد محافل صهیونیست را به دنبال داشته است.

این حملات بسیار شدید شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در شرق غزه را هدف قرار داد و گنبد آهنین به شدت برای مقابله با آن فعال شد. نکته مهمی که محافل امنیتی رژیم صهیونیستی نیز به آن اذعان کردند، شلیک این موشک‌ها از مناطقی بود که تیپ گولانی از آن عقب‌نشینی کرده بود.

به نوشته رای الیوم، ساعاتی پس از آنکه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از پایان عملیات زمینی در شمال غزه خبر داد، حجم انبوهی از موشک به سمت «اشدود» و دیگر شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال غزه شلیک شد.

پس از این حمله بود که صهیونیستها از خود پرسیدند که با توجه به تداوم حملات موشکی فلسطینیان، فایده حمله زمینی چه بود؟!

رای الیوم ادامه داد: محافل صهیونیست خواستار تشدید جنگ و بی‌توجهی به خواسته واشنگتن در کاهش درگیری هستند و این در حالی است که اختلافات در شورای جنگ میان «بنی گانتس» و«گادی آیزنکوت» از یکسو و «یوآو گالانت» و «بنیامین نتانیاهو» از سوی دیگر تشدید شده است. گروه اول خواستار بازنگری نظامی و باز کردن باب مذاکره درباره بازگشت اسیران است و گروه دوم مصمم بر ادامه رویکرد جنگ تا تحقق اهداف آن است. گروه اول اعتمادی به دیگری ندارد.

بر اساس همین گزارش، «تامیر عیدان» رئیس شورای شهرک‌های صهیونیست نشین سدیروت/ النقب، کابینه و شورای جنگ رژیم صهیونیستی را مخاطب قرار داده و گفت: آنچه به صورت ما سیلی می‌زند، این است که می‌گویند امکان بازگشت به زندگی عادی و مدارس و گشودن آن وجود دارد. ما روزی بیدار می‌شویم که حماس آنچه را که می‌خواهد بار دیگر انجام می‌دهد. حماس موشک زیادی بر سر ما می‌ریزد.

«آلموگ بوکر» تحلیلگر کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گفت: شلیک این حجم از موشک نشان موفقیت جنگ نیست، این نشانه بازگشت به قبل از هفتم اکتبر است، آنوقت از شهرک نشینان می‌خواهید که به منازل خود بازگردند؟

رای الیوم نوشت: شوک وارده از شمال غزه، انتقادها و سرخوردگی از جنگ و اذعان به تحقق نیافتن اهداف جنگ را به دنبال داشته است. سردرگمی در اسرائیل حکمفرماست و از نگاه کارشناسان، این سرآغاز شکستی است که تاوان سنگینی برای رژیم اسراییل به همراه دارد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.