تولید آفت‌کش‌های هسته‌ای برای نخلستان‌ها

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی از برنامه‌ها و دستاوردهای این سازمان استفاده از فناوری هسته‌ای برای تولید آفت‌کش نخلستان‌ها است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: با فناوری جدید هسته‌ای به دنبال پاکسازی آفات موجود در نخلستان‌های کشور هستیم و در این رابطه سامانه‌ای طراحی شده است.

او افزود: کارشناسان سازمان انرژی اتمی به صورت میدانی در نخلستان‌های کشور در حال آزمایش این آفت‌کش‌های جدید هستند که کسانی که با این مشکل روبه‌رو هستند از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سند راهبردی ۲۰ ساله برای این سازمان  تنظیم و تدوین شده است، گفت: تا پایان امسال سه مرکز در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی راه‌اندازی می‌شود.

اسلامی یادآورشد: موضوع مهم برای ما تامین سلامت مردم و امنیت غذایی است ولی نسبت به دیگر کشورها دیر شروع کرده‌ایم.

او ادامه داد: البته از دهه ۸۰ این ظرفیت ایجاد شده اما گسترش پیدا نکرده بود که در این رابطه تلاش می‌شود تا پایان سال سه مرکز افتتاح شود که گام مثبتی در حفظ سلامت مردم و زدودن آفات از محصولات کشاورزی خواهد بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآورشد: یکی از برنامه‌ها و دستاوردهای این سازمان استفاده از فناوری هسته‌ای برای آفت نخلستان‌ها است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.