شرایط امریه برای خلاق‌ها

کارکنان شرکت‌های خلاق از مزایای تخصصی امریه سربازی برخوردار می‌شوند

ستاد کل نیروهای مسلح دستورالعمل بهره‌مندی کارکنان شرکت‌های خلاق از تسهیلات خدمت وظیفه را ابلاغ کرد و براین اساس ۲۰۰ نفر از کارکنان شاغل در این شرکت‌ها به شرط احراز شرایط به مدت ۲ سال از مزایای تخصصی امریه سربازی برخوردار می‌شوند.

به گزارش شهروند آنلاین، ستاد کل نیروهای مسلح با برخورداری کارکنان شرکت‌های خلاق از مزایای امریه سربازی موافقت و دستورالعمل استفاده از خدمت کارکنان وظیفه در این شرکت‌ها را ابلاغ کرد.

بر این اساس مقرر شد امسال و سال آینده (۱۴۰۲ و ۱۴۰۳)، ۲۰۰ نفر از کارکنان شاغل در شرکت‌های خلاق به شرط احراز شرایط، از مزایای تخصصی امریه سربازی برخوردار شوند.

طبق این ابلاغیه، شرکت خلاق باید از شرایطی همچون برخورداری از اظهارنامه مالیاتی، بهره‌مندی از حداقل سه نفر نیروی شاغل تمام وقت بر اساس آخرین فهرست بیمه مورد تایید سازمان تامین اجتماعی و بر مبنای آخرین گزارش صورت معاملات فصلی فروشی حداقل ۱۰۰ میلیون ریال داشته باشد.

در طرف مقابل، سرباز باید فارغ التحصیل و دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری غیرپزشکی بوده و در چهار ماه اخیر از سابقه بیمه تمام وقت در شرکت به کارگیرنده برخوردار باشد، حداقل ۸۰ امتیاز از جدول فعالیت فناورانه را کسب کرده‌باشد و همچنین موضوع فعالیت فرد در مدت زمان حضور در شرکت، باید در راستای کالا و خدمات خلاق یا دانش‌بنیان آن شرکت باشد.

براساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، با توجه به محدودیت ظرفیت ابلاغی از طرف ستاد کل نیروهای مسلح، افراد بر اساس امتیاز کسب شده در هر دوره اعزام، رتبه‌بندی شده و افراد با بیشترین امتیاز به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شوند. در صورت تکمیل ظرفیت در هر اعزام، افراد باید تقاضای جدید خود را در دوره بعدی ارسال کنند.

تایید اولیه افراد که توسط معاونت علمی بر اساس امتیازبندی صورت می‌گیرد، به منزله تایید نهایی افراد نیست و پس از بررسی پروپوزال (شرح فعالیت شخص در شرکت) توسط داور فنی، نتیجه نهایی مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.

متقاضیان می‌توانند ضمن مطالعه دقیق شیوه نامه، درخواست خود را تکمیل و به ایمیل دبیرخانه به نشانی ircreative@isti.ir یا در تمام پیام رسان ها به شماره ۰۹۱۹۸۹۵۲۷۷۳ ارسال کنند.

سهمیه اختصاص یافته به شرکت‌های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکت‌های دانش‌بنیان برای امریه نظام وظیفه است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.