اظهارات وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درباره حج عمره

اسماعیلی: کسانی که برای عمره مفرده وجه واریز کرده‌اند می‌توانند پول خود را پس بگیرند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازگشت وجه حجاج عمره مفرده گفت: دیروز سازمان حج اعلام کرده کسانی که بخواهند، پول به آنها برمی‌گردد و هیچ مشکلی وجود ندارد. هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم برای بازپرداخت کسانی که وجه برای عمره مفرده واریز کرده‌اند انجام شده است. اینکه برخی درباره رقم پرداختی برای اعزام عمره مفرده و کاهش مبلغ صحبت می‌کنند، باید دوستان سازمان هواپیمایی و وزارت امور خارجه این اقدام را انجام دهند. آنچه را که مربوط به ما و سازمان حج بوده انجام داده‌ایم.

او درباره تکلیف عمره مفرده نیز توضیح داد: باید به زودی این مشکل برطرف و یا تعیین تکلیف شود. آقای امیرعبدالهیان در ایران نیست چند روز پیش در تماس تلفنی از ایشان خواستم سریعتر این موضوع را تعیین تکلیف کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: معتقدیم وضعیت خوبی نیست و مردم منتظر هستند. وزارت خارجه همت کند با همتاهای سعودی این مشکل به زودی حل شود.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که بهانه سعودی‌ها چیست؟ تصریح کرد: من در جریان این موضوع نیستم.

او گفت: در حوزه کتاب، ایجاد شبکه وسیعی از کتابفروشی‌ها در کشور را با رئیس جمهوری و آقای مخبر جمع‌بندی کردیم و یک مجموعه منظمی قرار است در تمام استان‌ها راه بیفتد که ستادی هم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره تشکیل شده است.

اسماعیلی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش‌های خصوصی در آن مشارکت دارند و کار هم در اختیار مردم و بخش خصوصی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که در حوزه متولی‌گری قرآنی جایی مانند ستاد اقامه نماز که مشخص شود، نداریم؟ اظهار داشت: شورای برنامه‌ریزی توسعه قرآنی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم که اخیرا ریاست آن به سازمان تبلیغات داده شده است. با رئیس سازمان در ارتباط هستند و ناهماهنگی نداریم.

او گفت: رئیس کمیته ترویج ما هستیم همه وزارتخانه‌ها در آن عضو هستند و جلسات ماهانه انجام می‌شود و اکنون در بهترین حالت خود قرار دارد.

وزیر فرهنگ درباره منشور کوروش هم این گونه پاسخ داد: این را از آقای ضرغامی بپرسید./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.