یافتن پیکر 3 کوهنورد گمشده در ارتفاعات اشنویه

رئیس سازمان امداد و نجات از پیدا شدن پیکر بی جان 3 کوهنورد مفقودی در ارتفاعات اشنویه بعد از 6 روز عملیات خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ظهر امروز پیکر بی‌جان 3 کوهنورد مفقودی در ارتفاعات رندوله اشنویه بعد از 6 روز تلاش و جست وجوی امدادگران هلال احمر پیدا شد.

محمودی در ادامه بیان کرد: ساعت 12:05 روز جمعه، 5 نفر از کوهنوردان در «ارتفاعات رندوله اشنویه» گرفتار بهمن شدند. بلافاصله  پنج تیم امداد کوهستان هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ساعت 20:05 دقیقه همان روز و با تلاش نیرو‌های عملیاتی هلال‌احمر ٢ کوهنورد مفقود شده از ٥ نفر در حادثه بهمن ارتفاعات رندوله اشنویه پیدا و به مرکز درمانی انتقال یافتند.

محمودی با بیان اینکه عملیات جست‌وجو و نجات توسط تیم‌های اعزامی ‌براى پیدا کردن ۳ نفر دیگر ادامه پیدا کرد گفت: روز یک شنبه 24 دی ماه تیم‌های زبده هلال احمر از تهران با تجهیزات پیشرفته برای عملیات جست‌وجوی کوهنوردان مفقود شده در بهمن کوهستان رندوله به اشنویه اعزام شدند.

او اضافه کرد: علاوه بر نیروهای هلال احمر در این منطقه کوهنوردان باسابقه و هیمالیانوردی هم که در شهرهای مختلف از جمله اشنویه، نقده، مهاباد و پیرانشهر حضور دارند، به همراه خودروهای آفرود که در عملیات در شرایط برف و کوهستان تجربه کافی دارند، در این عملیات جست‌وجو شرکت کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات در پایان با بیان اینکه 300 امدادگر هلال احمر در این 6 روز در عملیات جست وجو شرکت داشتند خاطرنشان کرد: هنوز عملیات در استان‌های اردبیل (3 نفر) و تهران (1 نفر)  برای یافتن اثری از 4 کوهنورد مفقودی ادامه دارد.

محمودی به کوهنوردان توصیه کرد، هشدارهای هواشناسی را به ویژه در روزهای اخیر جدی بگیرند و در وضعیت های قرمز و نارنجی هواشناسی کوه‌پیمایی نکنند.

شایان ذکر است، این عملیات از ظهر روز جمعه 22 دی ماه تا ظهر امروز چهارشنبه 27 دی ماه ادامه داشت./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.