تمرینِ بازگشت به زندگی

بهره‌برداری از 3 کلینیک کاربردی توانبخشی هلال احمر در دهه فجر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از بهره‌برداری سه کلینیک کاربردی توانبخشی جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ پیمان نامدار؛ معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: کلینیک سلیکونی پروتز، ویلچر سرویس، ADL  و کلینیک روانشناسی در ایام دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.

او با اشاره به کلینیک سیلیکونی پروتز اضافه کرد: در این کلینیک برای افراد معلول که بخشی از اندام خود را از دست داده به منظور زیبایی و پوشش نقص اندام فرد، ساخته و جانمایی می‌شود؛ به طور مثال ساخت پروتزهای سیلیکونی برای چشم بخشی از فعالیت این کلینیک محسوب می‌شود.

نامدار در مورد بخش روانشناسی و ADL گفت: در این بخش منزلی مجهز به تمامی امکانات برای سکونت یک فرد معلول طراحی و در یک بازه زمانی مشخص سعی می‌شود فرد معلول بتواند ضمن سازگاری با محیط زندگی خود امور روزمره خودش را با کمک و آموزش کارشناسان انجام دهد.

او با اشاره به افتتاح کلینیک روانشناسی گفت: کلینیک مشاوره روانشناسی برای عموم مردم، امدادگران و پرسنل جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمت است.

نامدار با اشاره به بخش ویلچر سرویس تاکید کرد: این بخش برای نخستین‌بار در کشور با هدف مناسب‌سازی ویلچر معلولان مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار خواهد گرفت.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ویلچر سرویس، بخش بسیار مهمی است که توسط کارشناسان حوزه توانبخشی جمعیت هلال احمر و طی آموزش‌های بین‌المللی راه‌اندازی تا ویلچر معلولان مطابق با استاندارهای لازم مناسب‌سازی شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.