نرم افزاری برای عملکرد مغزی کودکان

استاد گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران از ساخت و رونمایی نرم‌افزار نوروکیدمپ با هدف ارزیابی عملکرد مغز کودکان خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،محمدعلی نظری٬ استاد گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با فارس گفت: مغز و روان کودکان، مساله بسیار حساسی است. همانطور که گل‌های کوچک در مسیر پیش‌روی‌شان، نیازمند توجه و مراقبت هستند تا شکوفا شوند،مغز آنها نیز نیازمند شناخت و مراقبت به موقع است.

او ادامه داد: در این مسیر پر چالش، کودکان در معرض مشکلاتی هستند که به آسانی برای والدین قابل تشخیص نبوده و نسبت به آن، آگاهی ندارند و این موضوع یکی از علت‌های افت تحصیلی و پایین بودن اعتماد به نفس در کودکان باشد.

استاد علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: نرم افزار نوروکیدمپ با تلاش‌های شبانه‌روزی تیمی زبده از متخصصین برای اولین بار در ایران در انستیتو مغز ایماژ رونمایی شد.

او بیان کرد: توانایی‌هایی از جمله توجه، تمرکز، حافظه و هوش، مهارت‌هایی از جمله مهارت‌های ارتباطی، خودکنترلی، احساس آرامش و تحمل استرس و برخی اختلالات از جمله اضطراب، اختلال یادگیری، اوتیسم از جمله موارد قابل شناسایی با این برنامه است.

نظری خاطرنشان کرد: نسخه بزرگسال این برنامه با نام نوروایماژ نیز قادر به شناسایی ویژگی‌های شخصیتی و برخی اختلالات روانشناختی است./

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.