صهیونیست‌ها در باتلاق

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غزه

یورش بامدادی صهیونیست‌ها به کرانه باختری و درگیری با نیروهای مبارز فلسطینی و بمباران مرکز و جنوب غزه و اظهارات بایدن در مورد ماهیت و ویژگی‌های کشور فلسطین از جمله مهمترین تحولات بامدادی اراضی اشغالی است.

به گزارش شهروند آنلاین، هواپیماهای رژیم اسرائیل بامداد امروز شنبه مناطق مختلفی از نوار غزه را هدف حملات خود قرار دادند که منطقه «بطن السمین» در شهر خان‌یونس واقع در جنوب یکی از این مناطقی بود که بیشترین حملات را به خود دید.

محله الأمل در این شهر نیز جزو مناطقی بود که هدف شدید حملات توپخانه‌ای و هوایی صهیونیست‌ها قرار داشت.

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز در کرانه باختری به مناطقی مانند نابلس، طولکرم و رام‌الله یورش بردند. در اردوگاه بلاطه واقع در نابلس این یورش منجر به درگیری با مبارزان فلسطین شد و بنا به گفته منابع فلسطین این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

رئیس اسبق موساد: اگر گروگان‌‌ها بازگردانده نشوند، یعنی جنگ را باخته‌ایم

«تامیر باردو»، رئیس اسبق سازمان جاسوسی موساد رژیم اسرائیل با ابراز نگرانی از جان اسرای صهیونیست در بند مقاومت غزه که اخیرا شمار زیادی از آنها کشته شده‌اند، تاکید کرد که اگر رژیم صهیونیستی نتواند اسرای اسرائیلی را از غزه بازگرداند، این بدین معنا خواهد بود که برای اولین بار از زمان تاسیس خود، جنگ را باخته است.

سرتیپ صهیونیست: اگر با حماس توافق نکنیم، کشته‌‌های زیادی خواهیم داد

اسحاق بریک، سرتیپ ذخیره در ارتش رژیم اسرائیل بعد از کشته شدن ده‌ها اسیر صهیونیست در اثر حملات خودی صهیونیست‌ها هشدار داد: اگر ما با حماس به توافق نرسیم، شمار زیادی از گروگان‌ها در غزه کشته خواهند شد.

واکنش جهاد اسلامی به اقدام خصمانه جدید اروپا علیه مقاومت فلسطین

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدام خصمانه جدید اروپا علیه گروه‌های مقاومت و تحریم این جنبش و حماس را در راستای حمایت آشکار غرب از رژیم صهیونیستی دانسته و تأکید کرد: هیچ یک از این اقدامات ارزشی ندارد و مانع از انجام وظیفه ما در دفاع از ملت‌مان نخواهد شد.

تخریب ساختمان تاریخی شهر غزه در حمله صهیونیست‌ها

ارتش رژیم اسرائیل در یورش بیش از 100 روزه خود به نوار غزه زیرساخت‌های جدید و ساختمان‌های قدیمی را که ارزش تاریخی دارند، هدف قرار می‌دهد. ساختمان شهرداری غزه یکی از این ساختمان‌هاست که در حملات اخیر آسیب جدی دیده و بخشی از آن کاملا تخریب شده است.

ازسرگیری درگیری‌ها در شمال غزه

منابع خبری از آغاز مجدد درگیری‌ها بین مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در شرق جبالیا واقع در شمال غزه خبر دادند. نظامیان صهیونیست شهرک جبالیا را هدف حملات توپخانه‌ای سنگین خود قرار دادند.

انتقال بخشی از نظامیان صهیونیست از غزه به کرانه باختری در  سایه سکوت خبری

برخی گمانه‌زنی‌ها در روزهای اخیر حکایت از آن دارند که تعدادی از گردان‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در سکوتی خبری در حال انتقال از غزه به کرانه باختری هستند تا از وقوع یک انفجار یا خیزش عمومی در کرانه باختری جلوگیری کنند.

درگیری در شرق خان‌یونس

خبرنگار الجزیره از درگیری بین رزمندگان مقاومت فلسطین با ارتش رژیم صهیونیستی در شرق خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. جزئیات بیشتری از این درگیری‌ها منتشر نشده است. نظامیان صهیونیست منطقه «بطن السمین» در جنوب خان یونس را به شدت بمباران کردند.

درگیری مسلحانه در اردوگاه بلاطه

نظامیان اشغالگر اسرائیلی به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس واقع در کرانه باختری یورش بردند. در پی یورش نظامیان اسرائیلی مبارزان مقاومت با آنها وارد درگیری مسلحانه شدیدی شدند. درگیری‌ها در این منطقه همچنان ادامه دارد.

یونیسف: از آغاز جنگ 20هزار نوزاد در غزه متولد شدند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» تأکید کرد که هزاران کودک فلسطینی در جهنم نوار غزه متولد شدند و احتمال دارد که کودکان زیادی در نتیجه شرایط سخت و ناگوار در این باریکه جان خود را از دست دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، یونیسف در گزارشی تأکید کرد که از آغاز جنگ در غزه نزدیک به 20 هزار نوزاد فلسطینی در این باریکه متولد شدند، در این گزارش آمده است که در بسیاری از موارد عملیات سزارین بدون بیهوشی انجام می‌گیرد.

شهادت 151 نفر از کارکنان سازمان ملل از آغاز جنگ غزه

آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته 151 نفر از کارکنان این سازمان در حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

آنروا بیان کرد که عملیات امدادرسانی در نوار غزه به‌ سبب قطعی شبکه‌های ارتباطی با سختی و دشواری مواجه است.

تحلیلگر صهیونیست: اسرائیل در باتلاق غزه و کرانه باختری گیر افتاده است

آموس هرئیل، تحلیلگر رژیم اسرائیل در روزنامه عبری‌زبان هاآرتص تأکید کرد که نشانه‌های واضحی وجود دارد دال بر اینکه “اسرائیل” به‌طور کامل در باتلاق غزه و کرانه باختری گیر افتاده است اما نتانیاهو و وزرای او از این مساله غافل هستند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.