سخنگوی اقتصادی دولت: صحن علنی به بهبود تراز لايحه بودجه كمك كند

سخنگوی اقتصادی دولت برخی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ را موجب افزایش کسری دانست و تاکید کرد: هر تغییری باید با پیش بینی درآمد پایدار همراه باشد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، سخنگوی اقتصادی دولت جهت گیری کلی لایحه بودجه سال آینده دولت را کاهش ناترازی‌ها برشمرد و ضمن تشکر از تلاش‌های کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ از افزودن هزینه‌هایی در کمیسیون تلفیق بدون در نظر گرفتن منابع پایدار انتقاد و اظهار امیدواری کرد که در صحن مجلس به حفظ تراز بودجه سال آینده توجه شود.

سیداحسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت اظهار کرد: جهت گیری کلی لایحه بودجه سال آینده، کاهش ناترازی‌ها بوده و از سوی دولت تلاش شده تا در بودجه سال آتی، ارقام واقعی با هدف ایجاد انضباط مالی و پرهیز از درآمدهای غیرواقعی درج شود.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: لايحه بودجه ١٤٠٣ چون اولين لايحه اي است كه بر اساس الگوی جديد آيين‌نامه داخلي مجلس ارائه شده است؛ بر اين اساس دولت تلاش كرد تا لايحه متفاوتي ارائه كند. اگرچه كميسيون تلفيق همكاري مناسبي در روند بررسي لايحه داشته اما برخي افزايش هزينه‌ها و كاهش درآمدها منجر به ناترازي و كسري بودجه خواهد شد.

او تاکید کرد: در جریان رسیدگی به لایحه دولت در کمیسیون تلفیق، برخی هزینه‌هایی اضافه شد که موجب ناترازی و تشدید مشکلاتی است که دولت تلاش کرده بود تا با واقعی دیدن درآمدها و هزینه ها آنها را به حداقل برساند.

او حل مشکل ناترازی بودجه را بر مبنای سیاست‌های کلی برنامه هفتم برشمرد و تاکید کرد: به دنبال مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق و افزایش هزینه‌ها و عدم پیش‌بینی منابع لازم، جلسه‌ای با حضور اعضای این کمیسیون در دولت برگزار شد و اعتراض دولت به افزایش هزینه‌ها بدون منابع به آنها اعلام شد.

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: اصرار و تمرکز دولت در تدوین لایحه بودجه سال آینده بر این بوده که از ناحیه بودجه، ناترازی به اقتصاد کشور تحمیل نشود و اگر بناست هر مصوبه‌ای جایگزین پیشنهادات دولت شود باید منابع پایدار برای آن در نظر گرفته شود.

خاندوزی در پایان با بیان اینکه دولت انتظار دارد صحن  مجلس به بهبود تراز لايحه و جلوگيري از كسري و ناترازي كمك كند؛ ابراز امیدواری کرد که در جریان تصویب نهایی بودجه سال آینده کشور در صحن مجلس، این موارد برطرف شود تا کشور در سال ۱۴۰۳ دچار کسری و ناترازی بودجه‌ای که مقدمه ای بر ناترازی در بخش های دیگر و تورم است، نشود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.