هلال احمر به دنبال خدمت پایدار در غزه

کولیوند: کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین در تهران برگزار می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر از برگزاری کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه به میزبانی جمعیت هلال احمر و حضور جمعیت‌های ملی هلال احمر فردا اول بهمن‌ماه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع  تشریح جزئیات کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه گفت: از ابتدای مباحثی که در خصوص غزه اتفاق افتاد سعی کردیم یه صورت فعال حضور داشته باشیم و بر اساس اهداف و ماموریت‌ها به وظایف خود عمل کنیم.

او با بیان اینکه با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ  تماس‌هایی برای کمک به غزه داشته‌ایم افزود: برای ارسال محموله کمک‌های بشردوستانه با موانع رژیم صهیونیستی روبه‌رو هستیم و بازرسی هر محموله ۲ هفته طول می‌کشد.

او گفت: برای داشتن صدای مشترک و اقدامات متحدانه برای کمک به غزه “کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین” با روسای جمعیت‌های هلال احمر و منطقه مدیترانه و غرب آسیا فردا برگزار خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم این خدمت را روان‌تر ارائه دهیم، افزود: کارگروه‌های تخصصی این نشست شامل خدمات‌رسانی به مجروحین بعد از آتش‌بس، نحوه ارسال اقلام غذایی و دارویی، استفاده از دیپلماسی بشردوستانه برای ایجاد آتش‌بس دائم و نحوه کمک‌رسانی و حفاظت از نیروهای امدادرسانی، ایجاد صندوق مشترک با کمک صلیب سرخ جهانی برای کمک‌رسانی به مردم غزه است.

کولیوند بیان کرد: نهایتا در این نشست بیانه‌ای برای امضا و برای پیگیری ارسال می‌شود. علیه رژیم صهیونیستی هم اعلام جرم شده و موارد نقض حقوق بین‌الملل بشردوستانه را نیز مشخص کردیم. آفریقای جنوبی رسما از رژیم صهیونیستی شکایت کرده و جمعیت ملی آن در جلسه فردا در تهران شرکت خواهد کرد.

او در ادامه بیان کرد: هلال احمر تا توان داشته باشد در راستای خدمت‌رسانی و کاهش آلام و نجات مستمندان در غزه اقدام خواهد کرد تا آتش‌بس پایداری را داشته باشیم و خدمت پایدار که همان نجات مصدومین است را عملیاتی کنیم.

او گفت: تمام تلاش خود را برای توسعه پایگاه‌ها انجام داده‌ایم و از نظر لجستیکی ناوگان هوایی، دریایی و زمینی را تقویت کرده‌ایم. ۳۰۰ آمبولانس و ۶۰۰ خودروی امداد و نجات وارد کشور شده است. این خودروها در حال ترخیص هستند و در تمام استان‌ها بر اساس نیاز توزیع خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هم‌اکنون بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار داوطلب داریم و ۴۰ هزار نجاتگر متخصص که آموزش‌های تخصصی دیده‌اند را نیز در اختیار داریم و ۸ هزار نفر از امدادگران، بهمن ماه به بدنه امداد و نجات هلال‌احمر اضافه می‌شوند.

کولیوند با اشاره به شهادت ۲ امدادگر جوان این جمعیت در حادثه تروریستی کرمان ادامه داد: افرادی که در حین خدمت‌رسانی مصدوم و یا شهید شود فداکار خدمت محسوب می‌شود. با بنیاد شهید هم هماهنگی‌هایی انجام داده‌ایم تا هم جمعیت هلال احمر و هم سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان را مشمول قوانین بنیاد شهید محاسبه کنند.

هلال ‌احمر آماده پوشش امدادی انتخابات مجلس

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: برای پوشش امدادی حوزه‌های اخذ رأی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌بویژه در مناطق صعب‌العبور، هلال‌احمر با تمام ظرفیت نیروی انسانی و لجستیکی آماده خدمت به مردم است.

او با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و تیم‌های درمانی گفت: جمعیت‌ هلال احمر ایران با توجه به این جنایت نسبت به رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده است.

او همچنین با اشاره به کمک‌های مردمی ایران به غزه گفت: برای اولین بار ۱۰ هزار تن مواد غذایی، دارویی و اقلام مورد نیاز جنگ‌زدگان جمع‌آوری شده که این قابل تقدیر است.

او درباره حاضرین در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین که فردا در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ هیئت وارد کشور شدند و برخی از کشورها به صورت برخط در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره بیمه امدادگران گفت: امداگری نداریم که بیمه نباشد و از یک سال پیش همه امدادگران بیمه هستند.

کولیوند در خصوص خرید بالگردهای دید در شب خاطرنشان کرد: اگر در بودجه امسال منابع در نظر گرفته شود قطعا خریداری خواهد شد.

او با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و تیم‌های درمانی گفت: جمعیت‌ هلال احمر ایران با توجه به این جنایت نسبت به رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده است.

کولیوند همچنین با اشاره به کمک‌های مردمی ایران به غزه گفت: برای اولین بار ۱۰ هزار تن مواد غذایی، دارویی و اقلام مورد نیاز جنگ‌زدگان جمع‌آوری شده که این قابل تقدیر است.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره حاضرین در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین که فردا در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ هیات وارد کشور شدند و برخی از کشورها به صورت برخط در این کنفرانس حضور خواهند داشت./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.