توسعه همکاری‌های دوجانبه بین هلال ‌احمر ایران و تاجیکستان

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر در دیدار صمیمانه با دبیرکل جمعیت هلال ‌احمر تاجیکستان با اشاره به تشابه فرهنگی و زبانی بین دو کشور، بر لزوم همکاری همه‌جانبه تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ظهر امروز در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تاجیکستان با اشاره به ظرفیت‎های هلال احمر ایران، گفت: ظرفیت‎های هلال احمر ایران بیشمار است، بیش از 2 میلیون و 900 هزار نفر داوطلب جمعیت هلال‌احمر هستند که در زمان وقوع سیل و زلزله، مشغول امدادرسانی و کمک به مردم آسیب‌دیده هستند.

او ادامه داد: به عنوان مثال در مراسم اربعین امسال فقط، 4 هزار پرستار و پزشک داوطلب برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین مشغول فعالیت بودند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر، گفت: تجارب امدادی و آموزشی و عملیاتی جمعیت هلال احمر ایران می‌تواند در قالب تفاهم‌‎نامه‌ای در اختیار جمعیت هلال‌ احمر تاجیکستان قرار بگیرد.

سلیمانی، با اشاره به لزوم همکاری دو کشور، ادامه داد: در این راستا و برای شروع همکاری، تجارب هر دو کشور، در حوزه آموزش جوانان داوطلب و بازگشایی کلینیک درمانی هلال احمر در شهر دوشنبه باید تفاهم‏‌نامه‌‎ای منعقد شود.

گفتنی است، جمعیت هلال ‌احمر ایران، در ۱۰ کشور جهان کلینیک توانبخشی و درمانی دارد که در آنجا به افراد نیازمند، خدمات درمانی ارائه می‌دهد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.