در معرضِ قضاوت تاریخ

کولیوند در کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین:«غزه» نیازمند اقدام و کمک فوری مجامع بین‌المللی است

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه حمایت از فلسطین با تاکید بر این که باید اقدام فوری از سوی مجامع بین‌المللی برای حمایت از غزه انجام شود، گفت: حمله رژیم صهیونیستی به نیروهای امدادی اقدامی غیرانسانی و غیرقانونی‌است که باید هر چه سریع‌تر متوقف شود.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه حمایت از فلسطین گفت: امروز تعداد قابل توجهی از مردم فلسطین زیر آتش بمب‌های رژیم صهیونیستی، امان ندارند و بدون داشتن سرپناه و دارو مجبور به ادامه حیات هستند. امروز در مقابل چشم جهانیان، تعداد زیادی از مردم غزه جان خود را از دست داده و مجبور به مهاجرت اجباری می‌شوند.

او افزود: حمله به غیرنظامیان، محاصره نوار غزه، هدف قرار دادن نیروهای هلال احمر و تهاجم به بیمارستان‌ها گوشه‌ای از جنایت‌های رژیم صهیونیستی است که باید مورد پیگرد قانونی‌ قرار گیرد.

دکتر کولیوند ادامه داد: حمله مستقیم به کادر درمان و آمبولانس‌ها نقض کنوانسیون‌های ژنو است و بر همین اساس باید شکایت علیه رژیم اشغالگر قدس در مجامع بین‌المللی تنظیم شود.

رئیس هلال احمر ایران توضیح داد: اگر در حال حاضر تصمیم‌گیری نشود و اقدامات مناسب در دستور کار قرار نگیرد، تاریخ ما را قضاوت خواهد کرد.

کولیوند افزود: تلاش‌های نهادهای بین‌المللی تا به امروز نتیجه‌بخش نبوده تا جایی که هر محموله‌ای که به غزه ارسال می‌شود، ۱۴ روز با تاخیر به دست مردم می‌رسد و با کارشکنی‌ رژیم صهیونیستی، کمک‌رسانی دشوار شده است.

او تصریح کرد: نبود سوخت و کادر درمان کار را در بیمارستان‌های غزه دشوار کرده است. امروز اگر اقدام جدی در این رابطه انجام نشود، نام نیکی از ما در تاریخ باقی نمی‌ماند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران خاطرنشان کرد: شکایت دولت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی در دادگاه بین‌المللی بسیار ارزشمند است و ما نیز در کنار مسئولان آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی اعلام جرم خواهیم کرد.

کولیوند در قسمت پایانی صحبت‌های خود تاکید کرد: امروز ضرورت دارد تا مرزهای فلسطین بازگشایی و سریعا حملات علیه مردم فلسطین متوقف شود. جنایت‌های رژیم صهیونیستی با قوانین بین‌الملل در تضاد است و اگر اقدام جدی انجام نشود، در آینده حسرت خواهیم خورد که چرا مانع جان باختن مردم بی‌دفاع غزه نشده‌ایم.

این مقام مسئول در هلال احمر ادامه داد: چگونگی امدادرسانی به مجروحین یکی از موضوعات نشست امروز است. از سوی دیگر نحوه ارسال کمک‌های بشردوستانه و استفاده از دیپلماسی بشردوستانه برای آتش‌بس دائم، ایجاد امنیت برای‌نیروهای امدادرسان، تشکیل صندوق‌برای کمک‌رسانی منسجم، اعلام جرم علیه رژیم صهیونیستی و ارسال مدارک جنایت‌های رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه به صورت عملی باید در دستور کار قرار گیرد که گام نخست آن صدور قطعنامه عملیاتی و اجرایی در این کنفرانس است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.