نقض حقوق بشردوستانه؛چالش کنونی در غزه

رئیس جمعیت هلال‌احمر: ارسال کمک‌ها به غزه سیاسی شده است

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: طبق قوانین، دسترسی مردم به حقوق بشردوستانه در زمان درگیری‌های مسلحانه، باید مد نظر قرار بگیرد و این مساله یکی از چالش‌های اصلی در نوار غزه است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در جمع میهمانان و رهبران جمعیت‌های ملی حاضر در در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین (غزه)  و در جمع‌بندی این نشست گفت: دسترسی مردم در زمان درگیری‌های مسلحانه به حقوق اساسی، یکی از چالش‌های اصلی فعلی در غزه است.

کولیوند بیان کرد: حمایت از غیر نظامیان در این شرایط که جنایات زیادی علیه مردم غزه اعمال شده یکی از چالش‌های عمده است. چالش مداخله ‌بخش خصوصی در حوزه امداد و نجات نیز باید در شرایط غزه مد نظر قرار بگیرد.ما باید در کنار هم فعالیت کنیم تا اثرگذاری این اقدامات برای کمک به غزه بیشتر باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: استفاده از تکنولوژی جدید اطلاعاتی برای ارتباط جمعیت‌های ملی و برای کمک و حمایت بیشتر و طراحی منابع انسانی برای کمک به دیپلماسی بشردوستانه برای کمک به امدادگران صلیب سرخ، مردم عادی، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران باید مد نظر باشد.

کولیوند در ادامه با انتقاد از جلوگیری رژیم صهیونیستی از ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه گفت: ارسال کمک‌های بشر دوستانه در حال حاضر کاملا سیاسی شده است.

او در ادامه بیان کرد: خیلی از مواد غذایی که در مصر از سوی کشورهای مختلف ارسال و جمع‌آوری شده، در انبارها از بین رفته است. این ظلم، اضافه بر مواردی است که در غزه در حال وقوع است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.