وظیفه خطیر

رئیس هلال‌احمر آفریقای جنوبی:تمام جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر دنیا در برابر کشتار مردم غزه مسئول‌اند

رئیس جمعیت هلال‌احمر آفریقای جنوبی گفت: تخطی از قوانین و اصول بشردوستانه همیشه محکوم بوده و ما به عنوان یک انسان وظیفه داریم نسبت به همسایگان خود احساس مسئولیت کنیم.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی هلال‌احمر؛ ملحیبیلی جیمیا، رئیس جمعیت هلال‌احمر آفریقای جنوبی در کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه حمایت از غزه با اعلام این مطلب گفت: ما در مقابل حس بشردوستی و همچنین در برابر همسایگان خود، وظیفه خطیر داریم و همواره احساس مسؤلیت می‌کنیم.

او افزود: باید از کشورها بخواهیم برای رعایت قوانین و حقوق بشردوستانه در غزه تلاش کرده و باید به همسایگان‌مان و سایر کشورها در هر جای دنیا که در شرایط سختی هستند، کمک کنیم.

جیمیا ضمن اشاره به اینکه بشر باید به مسؤلیت‌های انسانی خویش عمل کند، خاطرنشان کرد: فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، همواره تلاش خود را در جهت کاهش آسیب‌های افراد غیر نظامی و رنج دیده به کار بسته است. انتقال کمک‌های بشردوستانه از طریق بازگشایی مرز رفح، یکی از مسائل و دغدغه‌های فدراسیون از آغازین روزهای حملات در فلسطین بوده است.

رئیس هلال ‌احمر آفریقای جنوبی با اشاره به اینکه یکی از مسیر‌های راهگشا در این حوزه، دیپلماسی بشردوستانه است، بیان کرد: مذاکرات فیمابین مجامع بین‌المللی بدون توجه به فشارهای سیاسی و همدلی جمعیت‌‌های صلیب سرخ و هلال احمر، می‌تواند موجب باز شدن گذرگاه‌های ورودی به فلسطین شود تا کمک‌های بشردوستانه به دست فلسطینیان برسد.

او در ادامه افزود: هلال‌احمر آفریقای جنوبی پرونده‌ای را در خصوص اعلام جرم نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی در خصوص نقض قوانین و آنچه در غزه رقم می‌خورد، تشکیل داده است. متعهد هستیم که نسبت به پیگیری این موضوع حساس باشیم.

جیمیا در پایان بیان کرد: امنیت افراد غیرنظامی و آسیب‌دیده در غزه باید حفظ شود. تشکیل پرونده توسط ما با جدیت تمام پیگیری خواهد شد. تلاش می‌کنیم همکاران خویش را ترغیب کنیم که همواره در این مسیر جدی و پرتلاش باشند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.