شرایط بسیار سخت

رئیس سازمان پزشکان بدون مرز:ظلمی‌که بر مردم غزه می‌رود در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است

رئیس سازمان پزشکان بدون مرز گفت: در شرایطی که مردم و کودکان فلسطینی تحت حملات شدید و بی‌سابقه قرار دارند و با وجودی که پزشکان بدون مرز هم در غزه در معرض خطرند، به خدمات خود ادامه می‌دهیم.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ جان لوک رئیس سازمان پزشکان بدون مرز در کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین گفت: باید سخت تلاش کنیم که آتش‌بس اتفاق بیفتد تا بتوانیم خدمات پزشکی، جراحی‌ها و خدمات دارویی به مجروحان ارائه دهیم.

او افزود: در همین حال که برای آتش‌‌بس تلاش می‌کنیم باید به مجروحان و مصدومان در غزه و برای حفاظت از مردمی‌که زیر بمباران مستمر قرار دارند، خدمات درمانی مستمری ارائه دهیم.امروز کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز در غزه در موقعیت‌های خطرناک و در معرض خطر قرار دارند اما از پاسخگویی و خدمات‌دهی دست نکشیدند.

او با بیان اینکه ما نتوانستیم خدماتی که دوست داریم در غزه ارائه دهیم، افزود: در این شرایط بغرنج، کاری که مورد انتظار است انجام نشده و شرایط غزه بسیار سخت است. در حال حاضر در مقابل نیازهایی که وجود دارد، اقدامات ناچیزی انجام شده است.

او ادامه داد: ارائه خدمات درمانی به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار آواره که در غزه حضور دارند، خارج از توان پزشکان بدون مرز بوده است اما ما تمام تلاش خود را برای آتش‌بس در غزه خواهیم داشت و به انجام آتش‌بس امیدواریم./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.