پیام ایران به کویت چه بود؟

امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند شکست خود را با توسل به اقدامات تروریستی کور جبران کند

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی کویت و ایران با بیان اینکه رژیم به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است، گفت: بنابراین تلاش می‌کند شکست خود را با توسل به اقدامات تروریستی کور جبران کند.

به گزارش شهروند آنلاین، مزروق فالح الحبینی، رئیس گروه دوستی پارلمانی کویت و ایران که در راس هیاتی پارلمانی به کشورمان سفر کرده است، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار  و درخصوص موضوعات  منطقه‌ای و همکاری‌های فیمابین  گفت‌وگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این ملاقات در اولویت قرار گرفتن روابط فیمابین از سوی پارلمان‌های دو کشور را با اهمیت خواند.

امیرعبداللهیان در ادامه ضمن تمجید از موضع و نقش مجلس و دولت کویت در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، با ارزیابی تحولات و رخدادهای جاری در غزه و با اشاره به تداوم اقدامات جنایت بار رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع فلسطین، اظهار داشت: دشمن صهیونیستی هرچند غزه را در سطح گسترده تخریب کرده و دهها هزارتن از مردم را شهید کرده اما به هیچ یک از اهداف خود دست نیافته است. بنابراین تلاش می‌کند شکست خود را با توسل  به اقدامات تروریستی کور جبران کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کویت و ایران نیز در این ملاقات اظهار داشت: گسترش مناسبات پارلمانی و مردمی بین دو کشور محکم‌ترین پایه برای استمرار و گسترش مناسبات دوجانبه است، بنابراین اولویت نخست ما  گسترش روابط دوستی پارلمانی با مجلس شورای اسلامی ایران بوده است.

مزروق الحبینی، در ادامه ارتقای مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را برای دولت کویت، واجد اهمیت و اولویت دانست و افزود: ما به عنوان کشوری مسلمان و عربی، مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حقوق مردم و حمایت از آرمان فلسطین را ارج می‌نهیم.

در این ملاقات، ابراهیم رضائی نماینده مردم دشتستان و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کویت نیز حضور داشت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.