توطئه شیطانی

نبیه بری: اسراییل به دنبال کشاندن لبنان به جنگ تمام‌عیار است

رئیس پارلمان لبنان درباره تحرکات رژیم صهیونیستی برای کشاندن لبنان به جنگ تمام‌عیار از طریق اقدامات تحریک‌آمیز هشدار داد.

به گزارش شهروند آنلاین،«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان از تحرکات رژیم صهیونیستی برای گسترش دامنه جنگ خبر داد و در گفت وگو با روزنامه الجمهوریه گفت: اسرائیل به دنبال گسترش دامنه جنگ است، به ویژه که شرایط را در سایه حمایت بی‌دریغ آمریکا و عدم واکنش جامعه بین‌الملل به کشتار جمعی در غزه، مناسب می‌بیند.

رئیس پارلمان لبنان ضمن هشدار درباره افتادن در دام رژیم صهیونیستی و کشاندن لبنان به درگیری تمام‌عیار، اضافه کرد: تحرکاتی از سوی تل آویو در این زمینه انجام می‌شود که شامل گسترش حملات خود به سمت لبنان است. این رژیم مناطق دورتر از مرز را هدف قرار داده و به طور عامدانه اقدام به هدف قرار دادن غیرنظامیان می‌کند. همچنین افسران این رژیم اظهارنظرهای تهدیدآمیز می‌کنند.

او با اشاره به مطرح شدن طرح‌هایی از سوی رژیم صهیونیستی از جمله دور کردن حزب‌الله از شمال رودخانه «لیتانی» در جنوب لبنان بیان کرد: این طرح‌ها از سوی لبنان مردود است. به همه هیات‌هایی که به لبنان سفر کرده‌اند از «عاموس هوکشتاین» فرستاده ویژه بایدن تا دیگران هم تاکید شده که لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ و اجرای آن پایبند است و اسرائیل باید ملزم به اجرای این قطعنامه شود.

به گزارش ایرنا، بامداد یکشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اطراف شهرک‌های العدیسه و مرکبا واقع در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

براساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی تعدادی راکت نیز به سمت شهرک العباسیه در جنوب لبنان شلیک کرده است.

پیشتر حزب‌الله لبنان اعلام کرده بود که رزمندگان آن تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی را در پادگان «زرعیت» واقع در منطقه «الجلیل علیا» در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار داده و آنها را کشته و زخمی کرده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.