وضعیت انسانیِ ویرانگر در غزه

رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ: تلاش‌های دیپلماتیک بیشتری باید انجام شود

رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: تلاش‌های دیپلماتیک بیشتری برای بهبود وضعیت ناگوار بشردوستانه در غزه باید انجام شود.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ ونسان کاسارد، رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: از تلاش‌های جمعیت هلال احمر ایران و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و جمعیت هلال احمر فلسطین برای برگزاری این کنفرانس بین‌المللی بشردوستانه در تهران که می‌تواند بستر مهمی ‌برای بحث و تبادل نظر در مورد پاسخگویی به نیازهای فوری افراد آسیب‌دیده ناشی از درگیری‌های 7 اکتبر باشد، قدردانی می‌کنم.

او در ادامه بیان کرد: در حالی وارد سال میلادی 2024 شده‌ایم که با یک وضعیت انسانی ویرانگر مواجه هستیم. اکنون بیش از سه ماه است که خانواده‌ها و افراد بسیاری را می‌بینیم که از این درگیری‌ها رنج فراوان برده‌اند.

رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ادامه داد: تیم‌های امدادی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با چالش‌های گوناگونی از جمله شرایط اولیه امنیتی برای جابه‌جایی ایمن در منطقه و ارائه کمک‌های بشردوستانه، مواجه هستند.

او بیان کرد: ما به این شرایط اولیه ایمنی نیاز داریم تا بتوانیم اقدامات بشردوستانه لازم را ارائه دهیم و به افراد آسیب‌دیده کمک کنیم.

رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ ادامه داد: تلاش های دیپلماتیک بیشتری برای بهبود وضعیت ناگوار بشردوستانه در غزه باید انجام شود.

کاسارد گفت: جمعیت هلال احمر فلسطین به طور شبانه‌روزی برای ارائه کمک‌های حیاتی به هزاران نفر از مردم آسیب‌دیده در حال فعالیت است. از جمله اقدامات امدادرسانی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه در این مدت اعزام 2 تیم جراحی متخصص در مدیریت بیماران مجروح است که تاکنون حدود 1000عمل جراحی را انجام داده‌اند.

رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ توضیح داد: کمک به بیش از 350هزار نفر با کمک‌های نقدی برای پوشش نیازهای اساسی و حمایت از دسترسی به آب آشامیدنی برای بیش از 285 هزار نفر از دیگر اقدامات انجام شده است.

به گفته او؛ با این حال، چالش‌هایی که ما با آن روبه‌رو هستیم جدی و نیازها بسیار زیاد است و نیاز به همکاری پایدار بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت: با توجه به این نکات، برگزاری این کنفرانس بشردوستانه و گردهم آوردن تعدادی از اعضای نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر برای بحث در مورد وضعیت بشردوستانه و راه‌های پیش رو جهت کاهش رنج و آلام انسانی اقدام بسیار مناسبی است.

او بیان کرد: امیدواریم با توجه به اصول بنیادین نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر از جمله انسانیت، بی‌طرفی، بی‌غرضی و استقلال بحث و رایزنی‌های مفیدی در این کنفرانس انجام شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.