3 آزمون برای جذب ۷۲ هزار نفر در آموزش‌وپرورش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری سه آزمون استخدامی این وزارتخانه در اسفند ۱۴۰۲ و اردیبهشت ۱۴۰۳ خبرداد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ فرهادی گفت:با برگزاری این سه آزمون در مجموع ۷۲ هزار نفر برای مهر ۱۴۰۳ جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

فرهادی گفت: فقط ۲۸ هزار نفر آموزگار استخدام آموزش و پرورش خواهد شد.

او گفت: آزمون آموزگاری ۱۸ اسفند امسال به وسیله سازمان سنجش برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون دبیری و هنر آموزی برای دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها در ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ به همت سازمان سنجش برگزار خواهد شد و فارغ التحصیلان رشته‌های که تعیین شدند در دفترچه آزمون که سازمان سنجش اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

او افزود: در ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ آزمون استخدامی مربیان امور تربیتی و مربیان تربیت بدنی و بهداشت و سلامت و همچنین مشاوران مدارس به همت جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: داوطلبانی که حداقل مدرک کارشناسی مرتبط با رشته‌های مندرج در دفترچه راهنمای آزمون دارند می‌توانند در این آزمون‌ها ثبت نام کنند.

فرهادی گفت: از حدود یک هفته آینده در درگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. در آزمون مربیان تربیت بدنی، مشاوره و تربیت بدنی نیز توسط جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد، اطلاع رسانی در پایگاه اینترنتی جهاد دانشگاهی انجام می‌شود.

او گفت: منابع آزمون نیز همان منابع آزمون سال گذشته است که از طریق پایگاه اینترنتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، آزمون در چند مرحله انجام می‌شود. یکی آزمون کتبی است و بعد مصاحبه تحت عنوان کانون‌های ارزیابی صورت می‌گیرد. در مرحله بعد گزینش انجام می‌شود.

فرهادی افزود: نتایج آزمون‌ها تا قبل از تابستان سال ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد. در فصل تابستان دوره‌های صلاحیت معلمی برگزار خواهد شدو در نهایت مهر ۱۴۰۳ به عنوان معلم مشغول بکار خواهند شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش به نیرو‌های خرید خدمات آموزش و پرورش توصیه کرد در این آزمون‌ها شرکت کند. در صورت قبولی این افراد، در آزمون مصاحبه امتیاز‌های در نظرگرفته شده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.