نسبت پسران به دختران

آمارهای مرکز رصد جمعیت کشور درباره موالید چه می‌گوید؟

بر اساس آمارهای مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال در 9 ماهه امسال از تعداد نوزادان متولد شده 51.8 درصد نوزادان پسر و 48.2 درصد آنها دختر بوده است.

به گزارش شهروند آنلاین، بر اساس آمارهای مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال در ۹ ماهه امسال از تعداد نوزادان متولد شده ۵۱.۸ درصد نوزادان پسر و ۴۸.۲ درصد آنها دختر بوده است.

به گزارش مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال، بر اساس آمارهای سازمان ثبت احوال کشور در ۹ ماهه سال جاری نسبت متولدین پسر و دختر به ترتیب ۵۱.۸ درصد و ۴۸.۲ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش نسبت تولد پسران به دختران در ۹ماهه سال جاری ۱۰۷.۶ بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۶ بیشتر بوده است.

لازم به ذکر است در دنیا در بدو تولد تعداد موالید پسر از تعداد موالید دختر بیشتر است. این نسبت در سال‌های بعد به علت مرگ زیاد جنس ذکور، به تدریج کاهش می‌یابد تا این که در حدود ۲۵-۲۰ سالگی متعادل می‌شود و به ۱۰۰ می‌رسد.

در جمعیت‌شناسی رقم ۱۰۳ تا ۱۰۷ را رقم طبیعی قابل قبول نسبت ‌جنسی در بدو تولد می‌دانند. نسبت‌جنسی بدو تولد در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ برابر با ۱۰۷.۶ و در مدت مشابه سال قبل برابر با ۱۰۷ بوده است./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.