توضیحات پلیس درباره شماره‌گذاری خودروهای وارداتی

سردار رمضانی:فرآیند شماره‌گذاری خودروهای وارداتی ۴۸ ساعته است

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا گفت: شماره‌گذاری وسایل نقلیه وارداتی و داخلی در چارچوب قوانین ومقررات در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

به گزارش شهروند آنلاین،سردار حسین رمضانی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به مقررات واردات وسایل نقلیه اظهار کرد: واردکنندگان وسایل نقلیه می‌بایست مجوزهای قانونی لازم را برای این فعالیت تخصصی از مبادی ذیصلاح دریافت و همچنین در قبال تمام وسایل نقلیه وارداتی باید مجوزها و تاییدیه‌های لازم (قوانین ومقررات گمرک و عوارض گمرکی، سازمان استاندارد، محیط زیست،رعایت شرط اسقاط خودروی فرسوده و…) را قبل از درخواست شماره‌گذاری به پلیس راهور ارائه کنند.

او افزود: پلیس راهور مکلف است در چارچوب قوانین ومقررات پس از نظارت و کنترل دقیق بر اسناد و مدارک ارائه شده مذکور، نسبت به شماره‌گذاری اقدام کند.

سردار رمضانی تاکید کرد: در صورتی که ضوابط و مقررات از طرف واردکنندگان خودرو رعایت شده باشد و منع قانونی وجود نداشته باشد، پلیس راهور در کمتر از 48 ساعت فرایند شماره‌گذاری را انجام می‌دهد.

معاون اجرایی پلیس راهور با بیان اینکه در سال جاری بیش از 11 شرکت درخواست واردات خودرو را به پلیس راهور ارائه و ودستورالعمل شماره‌گذاری آنها در کمترین زمان ممکن صادر شده است افزود: در طول 10 ماهه سال 1402 تعداد 4980 خودروی سنگین و 1120 دستگاه خودروی سبک وارداتی شماره‌گذاری شده است که مبین انجام وظیفه درست و سریع پلیس راهور نسبت به تکالیف قانونی خود است.

سردار رمضانی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم واردکنندگان خودرو به جهت رعایت حق و حقوق هموطنان عزیز، قبل از اقدام به درخواست شماره‌گذاری، در چارچوب قوانین ومقررات تمام تاییدیه‌های لازم را اخذ کنند تا خریداران این خودروها نیز دچار سرگردانی نشوند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.