۱۲۲ بار حمله به خودروهای امدادی در غزه

منابع خبری از هدف قرار گرفتن ۱۲۲ خودروی امدادی توسط رژیم صهیونیستی از ابتدای جنگ علیه غزه خبر دادند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از فلسطین الیوم، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد که تاکنون۱۲۲ خودروی امداد و نجات در جریان تجاوزهای ارتش صهیونیستی به غزه هدف قرار گرفته است.

در همین حال، سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با حملات توپخانه‌ای مقر این سازمان را هدف قرار داده است.

هلال احمر همچنین اعلام کرد که در حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به غزه، تعدادی از آوارگان مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز گذشته از افزایش تعداد شهدای نوار غزه به ۲۵ هزار و ۲۹۵ نفر خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه روز گذشته خود اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ کشتار و جنایت دیگر را در نوار غزه مرتکب شده است.

به گزارش ایرنا، حملات به نیروها و خودروهای امدادی درحالی صورت می گیرد که قوانین و توافقنامه های بین‌المللی تاکید می‌کند منازل، مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، عبادتگاه‌ها و دیگر زیرساخت‌های غیرنظامی از هرگونه تجاوز و تعرض باید در امان باشند.

براساس کنوانسیون‌های ژنو ۱ و ۴ در زمان جنگ می‌توان مناطق درمان و امن ایجاد کرد که مناطق درمان شامل بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و مناطق امن نیز به معنای اماکن دور از میدان نبرد است.

براساس قطعنامه ۲۶۷۵ مجمع عمومی سازمان ملل مصوب سال ۱۹۷۰ نیز هدف قرار دادن مناطق اطراف بیمارستان‌ها و یا پناهگاه‌ها و کادر پزشکی ممنوع است و پروتکل‌ها و توافقنامه‌های موسوم به «اصل تفکیک» که به معنای تفاوت قائل شدن میان نظامیان و غیر نظامیان است، هدف قراردادن این اماکن را ممنوع می‌داند.

هدف قراردادن عمدی غیرنظامیان براساس اصول اصلی کنوانسیون ژنو مصوب سال ۱۹۴۹ و دو پروتکل الحاقی آن مصوب سال ۱۹۷۷ نیز ممنوع است.

کنوانیسیون ژنو در بندهای مختلف، حمله به بیمارستان‌ها، مدارس، عبادتگاه‌ها مانند مساجد و کلیساها را ممنوع اعلام کرده است.

براساس ماده ۳ این کنوانسیون، تجاوز و تعرض و آسیب به زندگی و سلامت جسمی بویژه قتل در همه اشکال آن، رفتار بی‌رحمانه و شکنجه افرادی که در عملیات‌های نظامی مشارکت ندارد، ممنوع است.

ماده ۱۸ کنوانسیون ژنو ۴ نیز اعلام می‌کند که در هیچ شرایطی نباید بیمارستان‌های غیرنظامی که وظیفه خدمات‌رسانی به مجروحان، بیماران و ازکار افتادگان و مادران را برعهده دارند، هدف حمله قرار گیرند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.