انتقاد شدید از ساخت ویلاهای لاکچری در شمال‌

سودجویان به احداث شهرک‌های لوکس روی آورده‌اند

رئیس‌کل دادگستری مازندران با انتقاد از ساخت‌وسازهای لوکس و لاکچری در مازندران گفت: برخی از این ساخت‌وساز‌ها ناشی از روابط ناسالم اداری است که باعث می‌شود با احداث شهرک‌های لوکس به‌ صورت غیرمجاز، عرصه بر بومیان و مردم منطقه سخت شود.

به گزارش شهروند آنلاین، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌صادق اکبری در جلسه تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان کلاردشت، یکی از نعمات بی‌شمار خداوند متعال را برخورداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه عنوان کرد و اظهار داشت: استقرار نظام اسلامی و پیروی از ولایت فقیه از برکات و آثار ارزشمند انقلاب اسلامی است که باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

رئیس‌ کل دادگستری مازندران با ابراز اینکه “باید در آستانه دهه مبارک فجر، شکر نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را به‌جای آوریم”، تصریح کرد: مسئولان از باب شکرگزاری باید بیش از پیش به مسئولیت خود پایبند باشند و با آگاهی از جایگاه خود به وظایف محوله به‌درستی و احسن وجه عمل کنند.

اکبری بر مبارزه با هرگونه فساد به‌ عنوان وظیفه مهم مسئولین تأکید و خاطرنشان کرد: به‌ امید خدا در شهرستان کلاردشت، فرماندار و مدیران ادارات و نهاد‌ها کنار رئیس و دادستان این حوزه قضایی و همراهی دستگاه‌های نظامی و انتظامی با وحدت کلمه و انسجام نسبت به امر پیشگیری از بروز جرایم، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

او در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مشکلات استان را ساخت‌وساز‌های غیرمجاز عنوان کرد و گفت: برخی از این ساخت‌وساز‌ها ناشی از روابط ناسالم اداری است که باعث می‌شود با احداث شهرک‌های لوکس به‌صورت غیرمجاز، عرصه بر بومیان و مردم منطقه سخت شود.

رئیس‌ کل دادگستری مازندران افزود: ساخت‌وساز‌های غیرمجاز آثار زیانباری به‌جای گذاشته و با برهم زدن اقلیم و اکوسیستم مازندران، طبیعت، جنگل و مراتع استان را خراب و آب‌های زیر زمین را آلوده کرده است که باید در این راستا مسئولین نسبت به امر پیشگیری، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

اکبری تصریح کرد: ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی کنار نیروی انتظامی و همچنین شهرداری، شورای شهر و دهیاری‌ها باید نسبت به وظایف خود در این مورد آگاه باشند و به این وظایف عمل کنند.

او تأکید کرد: دادستان شهرستان کنار رئیس حوزه قضایی با همکاری اعضای شورای تأمین باید مقابل متعدیان و متجاوزان به عرصه‌های ملی و کشاورزی، برخورد قانونی سریع، قاطع و بازدارنده داشته باشند.

اکبری همچنین با اشاره به اینکه رعایت حقوق مردم باید مورد توجه ویژه مسئولان باشد، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و ادارات باید دستگاه قضایی استان را در این مسیر یاری کنند و دادستانی شهرستان نیز باید بیش از پیش نسبت به این مهم اهتمام داشته باشند.

او تصریح کرد: در بخش اجرایی، دستگاه قضایی استان در برخورد با متجاوزان به عرصه‌های ملی و کشاورزی، حامی ادارات ذی‌ربط خواهد بود و در راستای حفظ حقوق عامه که جنبه اجرایی ندارد به‌ عنوان مدعی العموم اقدامات لازم قانونی را انجام خواهد داد.

به گزارش تسنیم، در این مراسم سید محمد زارع فوشان ‌به‌ عنوان رئیس شعبه اول دادگاه عمومی (حقوقی) و رئیس دادگستری شهرستان کلاردشت معارفه شد و از زحمات مصطفی ابراهیمی اتانی قدردانی شد.

سید محمد زارع فوشان پیش از این به‌عنوان معاون قضایی دادگستری شهرستان عباس‌آباد مشغول به انجام وظیفه بوده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.