حل پرونده 2 ساله ویلچرهای وارداتی

۷۰۰ ویلچر دپو شده با مجوز استاندارد از گمرک ترخیص شد

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با حضور در گمرک غرب تهران، مجوز ترخیص ۷۰۰ دستگاه ویلچر دپو شده را صادر کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از سازمان استاندارد، «مهدی اسلام پناه» اظهار داشت: بنیاد شهید از سال ۹۷ برای خرید ویلچر از کشور آلمان اقدام کرد که به علت مسائل مالی و فنی، واردات این اقلام به صورت ویژه ثبت سفارش شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: این نوع ثبت سفارش به این معناست که ثبت سفارش آن از نوع کالاهای مرسوم نیست، از این رو پس از عبور از فرایندهای قانونی وارد کشور شد، اما بر اساس گزارشی که به سازمان استاندارد رسید متوجه شدیم که ۷۰۰ ویلچیر وارداتی بیش از ۲ سال است که در گمرک شهریار مانده است.

او ادامه‌ داد: از آنجایی که واردات این نوع کالا برای تامین نیاز جانبازان قطع نخاعی انجام شده بود؛ برای حل ترخیص این کالاها شخصا در گمرک غرب تهران (شهریار) حضور یافتم تا وقفه‌ای را در این باره شاهد نباشیم.

اسلام پناه گفت: نمونه‌ای از این ویچرها به سازمان استاندارد آورده و پس از آزمایش‌های لازم مشخص شد این ویلچرها مشکلی از بابت استاندارد نداشت، بر این اساس طبق فرایند قانونی ترخیص آنها انجام شد و امیدوارم با تلاش بنیاد شهید این ۷۰۰ ویلچر هرچه زودتر تحویل جانبازان شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: البته همکاران گمرک نیز تلاش‌های خود را در این زمینه انجام داده‌اند و وظیفه ما این است که برای حل مسائلی این‌چنینی خارج از روال‌های اداری از مسائل گره‌گشایی کنیم، همان‌طور که رئیس جمهور بر این موضوع تاکید دارد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.