شبیه‌سازی زلزله ترکیه در کرمان

در پارک‌های آموزشی آشنایی با مخاطرات هلال‌احمر چه آموزش‌هایی داده می‌شود؟

رئیس جمعیت هلال احمر به بیان توضیحاتی درباره پارک‌های آموزشی آشنایی با مخاطرات پرداخت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ «پیرحسین کولیوند» رئیس جمعیت هلال احمر درباره پارک‌های آموزشی آشنایی با مخاطرات گفت: در حوزه پارک‌های آموزشی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

او ادامه داد: در حال حاضر ما از تجهیزات مدرن و جدید مانند عینک‌های VR در این پارک‌های آموزشی استفاده می‌کنیم. ما با استفاده از این تجهیزات فضا را به صورت مجازی مهیا می‌کنیم و فرد در شرایط واقعی قرار می‌گیرد و آموزش‌های لازم بر این اساس به افراد داده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در مساجد، مدارس، خانه‌های هلال در محلات این آموزش‌ها شروع شده است.

کولیوند تصریح کرد: دو مرکز شبیه‌سازی شده نیز آماده کرده‌ایم که اولین آن در کرمان است. در این مرکز همه زلزله‌ها شبیه‌سازی شده است حتی در حال شبیه‌سازی زلزله ترکیه در این مرکز نیز هستیم. از این مرکز نیز به عنوان یک مرکز آموزشی خوب و مدرن در حال استفاده هستیم.

او ادامه داد: البته یک مرکزی هم در تهران در حال آماده‌سازی هستیم. تجهیزات کامل نیز برای این مرکز در حال تهیه است.

رئیس جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تهیه فیلم‌های مستند و جمع‌آوری مستندات از فعالیت جمعیت صلیب سرخ در جنگ غزه گفت: ما باید از این ظرفیت استفاده کنیم چراکه هرچقدر از این ظرفیت استفاده کنیم در آینده بهتر می‌توانیم از کار و حرفه‌مان و همچنین اتفاقاتی که افتاده است را روایت و دفاع کنیم./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.