آخرین خبر درباره توزیع شیر در مدارس

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور گفت: 62 هزار مدرسه و قریب به ٨ میلیون و ٥٠٠ هزار دانش‌آموز تحت پوشش توزیع شیر قرار گرفته‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، محمداسماعیل مطلق،رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور  با بیان اینکه توزیع شیر در مدارس پس از چهار سال وقفه، با دستور رئیس جمهور و پیگیری های معاون اول رئیس جمهور انجام شد، اظهار داشت: توزیع شیر در مدارس با محوریت وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمانهای غذا و دارو، استاندارد، هدفمندی یارانه ها، برنامه و بودجه و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، بهداشت و دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در استان‌های کشور عملیاتی شد.

او بیان داشت: اجرا و تداوم این برنامه بر بهبود سلامت دانش‌آموزان، ارتقای سطح یادگیری و بهره‌وری، پیشگیری از سوء تغذیه و فرهنگ‌سازی برای افزایش مصرف شیر در دانش‌آموزان برای تضمین سلامت کشور ضروری است.

مطلق تصریح کرد: برنامه توزیع شیر در مدارس پس از چند سال وقفه،در دولت مردمی عملیاتی شده و شور تازه‌ای به مدارس کشور آورده است و نظارت‌های بسیاری نیز بر کیفیت شیر توزیعی انجام می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در ادامه گفت: امروزه صنایع لبنیات علی رغم مشکلات متعدد، با تمام توان در حال همکاری با مدارس هستند و ٦٢ هزار مدرسه و قریب به ٨ میلیون و ٥٠٠ هزار دانش‌آموز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مطلق گفت: در این راستا دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی از طریق کمیته علمی و سیاستگذاری شیر مدارس با همکاری ذی‌نقشان در صدد رفع چالش‌های موجود بوده و خواستار تخصیص ردیف اعتباری مستقل برای اجرای پایدار برنامه شیر مدرسه در سال‌های آتی برای بهبود سلامت دانش‌آموزان و آینده سازان کشورمان است./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.