حقوق‌های نجومی در شبه‌دولتی‌ها

رئیس کل دیوان محاسبات عنوان کرد: بیشترین مصادیق پرداخت حقوق‌های نجومی در شرکت‌های شبه‌دولتی صورت می‌گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب در جمع مدیران و کارکنان این نهاد اظهار داشت: این ایام فرصتی مغتنم است تا با ارتقای معنویت، همدلی، همراهی و صمیمیت در دیوان محاسبات، بتوانیم از برکات و فیوضات آن بهره‌مند شویم.

او سپس درباره گزارش‌های تطبیقی تهیه شده از سوی دیوان محاسبات نیز گفت: این مجموعه گزارش‌ها که مورد استقبال مسئولان و سیاستگذاران واقع شده، با فراهم آوردن قابلیت بهره‌برداری تمامی ذینفعان از ادبیات گزارشگری دیوان محاسبات، امکان تطبیق و مقایسه جداول بودجه و تفریغ بودجه سنواتی، مصوبات تلفیق و نظرات کارشناسی این نهاد نظارتی را به شکل همزمان و در قالب یک مجموعه واحد، میسر کرده است.

رئیس کل دیوان محاسبات با بیان اینکه جلسات رسیدگی دیوان محاسبات در موضوع شرکت‌ها با توجه به دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی، به طور مستمر در حال برگزاری است، اظهار داشت: شکل‌های جدیدی از مالکیت در کشور ایجاد شده که با انتقال دارایی‌های بیت‌المال به شرکت‌های تابعه یا به عبارت دقیق‌تر شبه‌دولتی‌ها، خود را از نظارت مبرّا می‌دانند؛ در حالی که وظیفه دیوان محاسبات است تا به این حوزه ورود داشته باشد.

او افزود: بیشتر مواردی که از آن با عنوان «حقوق‌های نجومی» یاد می‌شود، مربوط به این شرکت‌هاست که برخی درتلاشند تا از این حیاط خلوت برای هزینه‌کرد‌های غیرشفاف خود، بهره ببرند.

دکتر دستغیب، ملاک عمل در دیوان محاسبات را براساس مّر قانون، دانست و بیان داشت: این نهاد نظارتی هیچگونه ملاحظه و تعارفی در برخورد با بی‌انضباطی‌های مالی ندارد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.