نگرانی‌های تل‌آویو

رسانه‌های صهیونیستی: حزب‌الله می‌تواند طی ۲ ساعت ۱۰۰۰ موشک به تل‌آویو شلیک کند

منابع صهیونیستی با ابراز نگرانی درباره احتمال گسترش درگیری‌ها با مقاومت لبنان اعلام کردند: حزب‌الله قدرت این را دارد که طی ۲ ساعت ۱۰۰۰ موشک به سمت تل‌آویو شلیک کند.

به گزارش شهروند آنلاین، درحالی که هراس صهیونیست‌ها از جنگ گسترده با حزب‌الله روز به روز بیشتر می‌شود و بر لزوم جلوگیری از وقوع چنین جنگی تاکید دارند، رسانه‌های عبری روز گذشته گزارش دادند که حزب‌الله می‌تواند طی 2 ساعت حدود 1000 موشک به سمت تل‌آویو شلیک کند که برخی از آنها نقطه‌زن هستند و برخی دیگر مستقیما به برج‌های بلند تل‌آویو برخورد خواهند کرد.

«گرشون هکوهین» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونستی در این زمینه اظهار داشت که حزب‌الله با تلاشی ساده تاکنون موفق شده از بازگشت اسرائیلی‌ها به شهرک‌های شمالی جلوگیری کند.

او در گفت‌وگو با شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی اظهار داشت، درحال حاضر حزب‌الله به طور میانگین با شلیک روزانه 3 تا 4 موشک و چند پهپاد توانسته مانع بازگشت ده‌ها هزار اسرائیلی به مناطق شمالی شود. این حزب‌ همچنین موفق شده از تبدیل شدن درگیری‌ها به یک جنگ همه‌جانبه جلوگیری کند و فرماندهی منطقه شمالی ارتش اسرائیل از ابتدا فهمیده بود که در موضع دفاعی قرار دارد و بهتر است امور را به سمت یک جنگ گسترده نبرد.

«دویر کاریو» مسئول سابق شاباک نیز در همینه زمینه گفت که اسرائیل در آستانه جنگ سوم با لبنان قرار دارد و باید بدانیم که توانایی حزب‌الله بسیار بیشتر از حماس بوده و قدرت آتشی که از جانب لبنان به روی اسرائیلی‌ها گشوده خواهد شد کاملا متفاوت از غزه است.

او افزود، سوال مهمی که در این راستا مطرح می‌شود آن است که آیا یک جنگ واقعی در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) آغاز خواهد شد و آیا قدرت جنگی اسرائیل در برابر حزب‌الله کافی است؟ ما امیدواریم که درگیری‌ها در سطح کنونی بماند و کمتر شود و تاکنون نیز ارتش اسرائیل تلفات زیادی در نتیجه عملیات‌‌های حزب‌الله داده است.

بر این اساس نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی با برآوردهای خود همچنان تلاش دارند به مقامات سیاسی و نظامی این رژیم درباره عواقب حماقت و بی‌تدبیری آنها هشدار داده و تصویر واقعی‌تری از ادامه جنگ به ویژه گسترش درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی ارائه دهند.

در همین زمینه موسسه امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، اسرائیل تنها در یک روز جنگ با حزب‌الله باید با هزاران موشکی که از سمت لبنان شلیک می‌شود مقابله کند. در روزهای اول جنگ حدود 6 هزار موشک به سمت اسرائیل (فلسطین اشغالی) شلیک خواهد شد و بعد از آن روزانه در معرض شلیک 1500 تا 2000 موشک قرار می‌گیریم.

کارشناسان امنیتی رژیم صهیونیستی نیز معتقدند که سامانه‌های پدافندی اسرائیل از جمله گنبد آهنین قدرت رهگیری شمار زیادی از موشک‌های حزب‌الله را ندارند.

وبسایت عبری والا به نقل از منابع ارشد امنیتی و نظامی در تل‌آویو اعلام کرد که بر اساس برآوردهای ارتش اسرائیل، حزب‌الله بیش از 150 هزار موشک در انواع مختلف دارد. بعد از 18 سال از جنگ دوم با لبنان، حزب‌الله به شکل قابل توجهی درحال پیشرفت است و برآوردها نشان می‌دهد زرادخانه حزب‌الله شامل موشک‌هایی است که برد آنها بین 15 تا 700 کیلومتر است. همچنین برد موشک‌های بالدار حزب‌الله به 200 و برد پهپادهای آن به 400 کیلومتر می‌رسد.

این رسانه عبری افزود، حزب‌الله علاوه بر موشک‌های ضد زره پیشرفته کورنت، به موشک های ساحل به دریا C802 ساخت چین و موشک‌های ساخت روسیه «یاخونت» مجهز است. حزب‌الله همچنین صدها پهپاد برای انجام ماموریت‌های تاکتیکی مختلف دارد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز با ابراز نگرانی درباره احتمال وقوع جنگ گسترده با لبنان اعلام کرد علی‌رغم تلاش‌هایی که اسرائیل برای هدف قرار دادن پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب‌‌الله انجام داده اما این حزب توانسته قابلیت‌های موشکی خود را به گونه‌ای گسترش دهد که دستگاه امنیتی اسرائیل را نگران می‌کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.