فرآیند رایگان برای متقاضیان حلزون گوش

سرپرست گروه مدیریت خدمات صعب العلاج و ویژه سازمان بیمه سلامت ایران از جراحی رایگانِ کاشت حلزون گوش در بیمارستان‌های دولتی و مراکز دانشگاهی تا پایان سال 1402 خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، غزاله غزنوی در برنامه «صبح و گفت‌وگو» با بیان این که بیمه‌شدگان در 4 مرحله می‌توانند از مزایای صندوق خاص و صعب‌العلاج در خصوص کاشت حلزون گوش برخوردار شوند، گفت: این بیمه‌شدگان برای خدماتی از جمله توانبخشی، گفتار درمانی، ویزیت و… به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.در مرحله دوم با کاشت حلزون این خدمت را با پوشش صد در صدی تعرفه دولتی از اعتبارات صندوق در مراکز دولتی و دانشگاهی دریافت کرده و در مرحله پیگیری و یک سال پس از کاشت حلزون خدمات توانبخشی، گفتار درمانی و ویزیت را به صورت رایگان اخذ می‌کنند.

او گام چهارم را ناظر بر تعمیر و تعویض پروتز دانست و افزود: 10 سال پس از کاشت حلزون در صورتی که پروتز نیاز به تعویض داشته باشد، طی فرایندی پروتز مورد نظر تعویض شده و صندوق صعب‌العلاج تا مبلغ 15 میلیون تومان تقبل هزینه می‌کند.

غزنوی ادامه داد: هزینه تعمیر و نگهداری این پروتز سالانه به مبلغ 10 میلیون تومان از اعتبارات صندوق تامین می‌شود.

سرپرست گروه مدیریت خدمات صعب‌العلاج و ویژه سازمان بیمه سلامت ایران افزود: فرایند کاشت حلزون در 16 مرکز و در 12 استان در سطح کشور اتفاق می‌افتد و مردم با مراجعه به مراکز طرف قرارداد و استفاده از نسخه الکترونیک به صورت خودکار از مزایای صندوق بهره مند می‌شوند.

او گفت: پرداخت‌ها از صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج صورت می‌گیرد و هزینه با مراجعه به مراکز طرف قرارداد و نسخه الکترونیک به صورت خودکار پرداخت می‌شود.

غزنوی درباره جست‌وجوی مراکز طرف قرارداد هم گفت: مردم با مراجعه به مراکز کاشت حلزون گوش می‌توانند تحت این جراحی قرار گیرند که توانبخشی قبل و بعد از جراحی در مراکز خصوصی اتفاق می‌افتد و عمل جراحی تا پایان 1402 صرفا در مراکز دولتی و دانشگاهی به صورت رایگان صورت می‌گیرد./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.